حرکت در مسیر گام دوم انقلاب زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور است

شهرکرد- رئیس بسیج اساتید چهارمحال و بختیاری گفت: حرکت در مسیر گام دوم انقلاب زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور است.

احمدرضا بسیج در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب دارای سه بخش شامل چیستی و چرایی انقلاب، دستاوردهای انقلاب در هفت مورد و توصیه و راهکارهایی برای آینده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان استان افزود: مطالعه تاریخی این سه بخش نشان می‌دهد ایران در گذشته کجا بوده و اکنون کجا قرار گرفته که با این مقایسه ارزش انقلاب و دستاوردهای آن شناحته می‌شود.

بسیج تصریح کرد: از طرفی دیگر خودسازی، جامعه پردازی و تمدن اسلامی نهایت هدفی است که انقلاب به دنبال آن است و این همان بسترسازی برای ظهور منجی عالم بشریت و انتظار سازنده است.

وی ادامه داد: انقلاب ایران و اهداف آن همان معنای انتظار فرج است که بسترها را فراهم می‌کند و در این بستر انقلاب شکل گرفته است.

بسیج گفت: بسترسازی نیازمند انقلاب اسلامی، ساخت نظام اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، تشکیل جامعه اسلامی و رسیدن به تمدن است.

وی بیان کرد: اکنون بعد ازگذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی در مرحله دولت سازی قرار داریم بنابراین باید خودسازی و جامعه پردازی شود تا به تمدن سازی برسیم و راز این مهم در عبارت «ما می‌توانیم» است و ابزار آن مطالعه است که در این مسیر باید همواره یاد گرفت، فهمید و با دشمن شناسی با دشمن تقابل کرد تا بتوان راه‌های مفید آن را بست.

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: راه دیگر تعالی در حوزه علم و ساختن اقتصاد مقاومتی بر پایه عدالت سیاسی، قضائی و … است.

وی تاکید کرد: در طول ۴۰ سال گذشته، پیشرفت‌هایی در کشور حاصل شده اما ضعف‌ها و نقص‌هایی بوده که به مدیریت‌ها مربوط می‌شود و هر جا پیشرفت بوده محصول انقلاب و آموزه‌های دینی است.

بسیج تاکید کرد: برای رفع ضعف‌ها راهکار دولت‌سازی و تشکیل دولت در تراز است به این معنا که مردم چگونه در انتخابات رأی دهند، از مسئولان مطالبه گری کنند و نقد سازنده داشته باشد.

وی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب از منظر دیگر حکم سند بالادستی است و به شکل موقت برای یک یا دو سال نیست بلکه قرار است بر اساس آن، ۴۰ سال مجلس شورای اسلامی کشور برنامه ریزی کند و دولت، قوه قضائیه، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی و اقتصادی آن را اجرا کنند.

بیانیه گام دوم چگونگی چشم انداز آینده کشور در حوزه‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ، ورزش و … را مشخص می‌کند بسیج ادامه داد: بیانیه گام دوم چگونگی چشم انداز آینده کشور در حوزه‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ، ورزش و … را مشخص می‌کند که لازمه آن در تراز بودن است تا متناسب با آرمان‌ها و اهداف انقلاب دولتمردان در حوزه‌های قوه‌های قضائیه و مجریه، نمایندگان مجلس، نظام آموزش عالی، آموزش و پرورش، فرهنگ اسلامی و آموزه‌های دینی و فقه حکومتی شکل گیرد و جهاد کبیر اتفاق افتد تا مقاومت در برابر تحریم‌ها و سختی‌ها حاصل شود.

وی اظهار داشت: لازمه رسیدن به این حکومت آگاهی و هوشیاری مردم و شرکت در انتخابات به شکل هدفمند است که زمینه برای ساختن جامعه اسلامی فراهم شود.

بسیج بیان کرد: بعد از شکل گیری جامعه اسلامی بر اثر رشد و شکوفایی حاصل از اقتصاد و علم، تمدن پدید خواهد آمد بنابراین در راستای اهداف آینده باید به بیانیه گام دوم انقلاب نگاه کرد و برای آن دستورالعمل اجرایی داشت و هیئت‌های اندیشه ورزی شکل گیرد تا نسبت به هر قسمتی راه حلی ارائه دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری در پاسخ به این سوال که پرداختن به بیانیه گام دوم انقلاب در شرایط فعلی کشور، چه گره‌های کوری را از جامعه فعلی ایران باز می‌کند، گفت: در نخستین قدم تغییر دولت به نفع اهداف انقلاب است زیرا مقام معظم رهبری فرمودند هنوز در مرحله دولت سازی هستیم و همچنان دولت اسلامی نداریم که اگر دولت اسلامی شکل گیرد موضوعاتی همچون اقتصاد مقاومتی، پیشرفت‌های علمی، رونق اقتصادی، اشتغال، صادرات، جلوگیری از قاچاق کالا و بالا رفتن سطح رفاه اجتماعی در کوتاه مدت ایجاد خواهد شد.

کشور با انقلاب اسلامی به خودباوری رسیده است

بسیج با بیان اینکه کشور با انقلاب اسلامی به خودباوری رسیده است، افزود: قبل از انقلاب تلاش کشورهایی این بود که کشورهای دیگر اسلحه و اجناس دارای کاربرد دوگانه مانند سیم خاردار را که ممکن است در پادگان‌ها استفاده شود، به ایران صادر نکنند اما امروز دعوای دشمن این است که سایر کشورها از ایران اسلحه خریداری نکنند و این تفاوت بسیاری است.

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مقطعی تنها هدف فروش کمتر نفت ایران بود تا عربستان کمتر متضرر شود اما امروز همه تلاش دشمن این است که اجازه فروش نفت را به ایران ندهد لذا تفاوت‌ها مشخص است.

کد خبر 4803338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =