پرداخت ۸۰ میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد با تأمین اجتماعی قم

قم - مدیر درمان تأمین اجتماعی استان قم از پرداخت بیش از ۸۰ میلیارد تومان از بدهی مراکز طرف قرارداد در یک‌ماه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان قم، داود علیمحمدی در جلسه هماهنگی کمیته بیمه و درمان استان که با حضور نمایندگان تشکل‌های مختلف کارگری و بازنشستگی استان قم در محل سالن جلسات بیمارستان امام رضا (ع) تشکیل شد اظهار داشت: با توجه به سرانه تخت بستری و میانگین هزینه‌های درمان بیمه شدگان تحت پوشش تأمین اجتماعی در استان قم، نیازمند توسعه بخش بستری و افزایش امکانات و تجهیزات مدرن هستیم که امیدواریم، سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه گام‌های مؤثری بردارد.

وی با اشاره به اولویت پیگیری پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد با تأمین اجتماعی اعم از مراکز دولتی و خصوصی، گفت: در یک ماه گذشته بیش از ۸۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز طرف قرارداد پرداخت شده است و امیدواریم با اقدامات و برنامه ریزی‌های جدید سازمان تأمین اجتماعی به زودی شاهد به روز رسانی پرداخت مطالبات باشیم.

مدیر درمان استان قم در ادامه افزود: اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) در بین بیمارستان‌های تأمین اجتماعی کشور جزو برترین اورژانس‌ها قرار دارد و همچنین همه بخش‌های بیمارستان و مراکز درمانی سرپایی با تمام ظرفیت و امکانات در حال خدمت رسانی به بیمه شدگان هستند.

تا کنون حقوق بازنشستگان به تأخیر نیافتاده است

مدیر کل تأمین اجتماعی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات مؤثر بخش بیمه‌ای در دریافت وصول مطالبات از کارخانجات و کارگاه‌ها، روند وصولی و انجام تعهدات در این زمینه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تا کنون یک روز پرداخت حقوق بازنشستگان به تأخیر نیافتاده است.

علی اصغر دادخواه با اشاره به طرح جامع الکترونیک نمودن پرونده همه بیمه شدگان در شعب تأمین اجتماعی استان قم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال اطلاعات ۳۰۰ هزار پرونده بیمه شدگان در سامانه الکترونیکی توسط همکارانم ثبت و بایگانی الکترونیک مستقر که تأثیر بسیار خوبی در روند خدمات بیمه‌ای خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارگران و ۱۵ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده به عنوان مبنای محاسبات بیمه‌ای، خاطر نشان کرد: برای تسهیل خدمت رسانی به بیمه شدگان برای راه اندازی چند کارگزاری بیمه در بخش‌های مختلف از جمله کهک، قنوات، سلفچگان و پردیسان در حال رایزنی و پیگیری هستیم.

اکبر شوکت عضو هیئت امنای تأمین اجتماعی و دبیر اجرایی خانه کارگر استان قم نیز در این جلسه به پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی از سوی دولت به روش‌های مختلف از جمله حوزه نفت، از محل یک درصد تراکنش مالی ثروتمندان اشاره کرد و گفت: دولت با پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی به ارزش ۲۵۰ هزار میلیارد تومان می‌تواند در بهبود خدمت رسانی به جامعه بزرگ کارگری و بازنشستگی خدمات بهتری ارائه نماید.

کد خبر 4803501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =