ترانشیپ کالا با افزایش ۱۱ درصدی رونق گرفت

بندرعباس - مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از جهش دو برابری ترانزیت فرآورده های نفتی و رونق ترانشیپ در بزرگترین بندر بازرگانی ایران خبر داد

به گزارش خبرگزاری مهر، اله مراد عفیفی پور اظهار داشت: طی دوره زمانی هشت ماه نخست سال ۹۸، حجمی بالغ بر ۵۱ میلیون و ۲۵۷ هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی جابجا شد که رشد ۱.۱ درصدی در این رابطه به ثبت رسید.

وی حجم عملیات کالاهای غیر نفتی را ۳۳ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۳۰۱ تن اعلام کرد و گفت: همچنین، ۱۸ میلیون و ۷ هزار تن فرآورده نفتی با افزایش ۷.۷ درصدی تخلیه و بارگیری شد.

عفیفی پور گفت: حجم صادرات این گونه کالاها در بزرگترین بندر تجاری ایران به رقم ۲۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۴ تن رسید.

این مقام مسئول از ترانشیپ افزون بر دو میلیون و ۱۵۵ هزار تن کالای غیرنفتی از این بندر به بنادر دیگر منطقه خبر داد که رشد ۱۱.۳ درصدی داشته است.

ترانزیت غیرنفتی از ۱. ۹ میلیون تن فراتر رفت

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از کابوتاژ (کران بری) ۱۸۳ هزار و ۹۱۱ تن کالای غیرنفتی طی هشت ماه اخیر سخن به میان آورد و گفت: علاوه بر این، یک میلیون و ۹۳۵ هزار و ۵۶۴ تن ترانزیت و همچنین چهار میلیون و ۹۳۳ هزار و ۸۴۹ تن از اینگونه کالاها وارد بندر شهید رجایی شد.

عفیفی پور در بخش دیگری از گزارش عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، افزود: حجم صادرات فرآورده نفتی به خارج از کشور با آهنگ رشد ۲۸.۳ درصدی، از رقم ۶ میلیون و ۴۳۱ هزار تن فراتر رفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در این مدت، ۱۱ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۷۳۱ تن فرآورده نفتی با رشد ۷.۲ درصدی، کابوتاژ (کران بری) و ۶۱ هزار و ۹۹۹ تن نیز ترانزیت شد که رشد ۱۰۷ درصدی داشته است.

پهلوگیری ۲ ۸ ۰۰ شناور در اسکله های بندر

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۸ تا آغاز آذر ماه جاری، دو هزار و ۸۴۱ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شد که همسنجی این حجم از تردد شناورهای دریایی با مدت مشابه سال گذشته، نشانگر افزایش ۱۲.۳ درصدی است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اضافه کرد: از مجموع کل شناورهای ورودی به این بندر، دو هزار و ۲۷۸ فروند مربوط به کشتی‌های دارای تناژ بالای هزار تن (افزایش ۶.۶ درصدی) و ۵۶۳ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن (رشد ۴۳.۳ درصدی) بوده است.

کد خبر 4803512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =