دشمن به دنبال کمرنگ کردن ارزش های اسلامی در جامعه است

شهرکرد- رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی و امام جمعه پردیسان قم گفت: دشمن به دنبال کمرنگ کردن ارزش های اسلامی در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، آیت‌الله قوامی در دوره آموزشی تبلیغ، مهارت و تحول کویژه روحانیون چهارمحال‌وبختیاری در سالن بلاغ تبلیغات اسلامی شهرکرد با توجه دادن به اهمیت اراده خداوند در این آیه، ادامه داد: فعل «نُرید» به صورت جمع نشان از اراده محکم الهی بر امر است و اراده الهی تخلف‌ناپذیر است، ضمن اینکه مضارع بودن فعل حاکی از مستمر و دائمی بودن اراده خداوند است، لذا اراده الهی بر این قرار گرفته که مستضعفان، جناح مقابل مستکبران باشند و وارثان حکومت زمین شوند.

وی با پرداختن به معنی واژه «منت»، تصریح کرد: این واژه در قرآن تنها زمانی که صحبت از رهبری است، به چشم می‌خورد و نشان می‌دهد که نعمات خداوند «غیر ممنون» است جز در جایی که مبحث رهبری مطرح باشد.

امام جمعه پردیسان با اشاره به معنای واژه «مستضعف»، تصریح کرد: در «خطبه قاصعه» نهج‌البلاغه داریم که همه ۱۲۴ هزار پیامبر الهی مستضعف هستند پس استضعاف بد نیست بلکه ضعف بد است، استضعاف بدان معناست که افراد شایسته منزوی و خانه‌نشین شوند و عده‌ای که شایستگی ندارند بر سر کار قرار گیرند، مانند امام علی (ع) که حکومت را از دستش گرفتند.

آیت‌الله قوامی با اشاره به تعبیر امام خمینی (ره) در خصوص قرن حاضر که قرن غلبه مستضعف بر مستکبر است، ادامه داد: این قرن قمری که از پیروزی انقلاب در سال ۱۴۰۰ آغاز شده است، یک چله را پشت سر گذاشته و در چله دوم اراده الهی بر غلبه مستضعفان قرار دارد، امری که امام (ره) پیش‌بینی کردند و او هر چه می‌گفت از سر صداقت بود که در عمل نیز می‌بینیم.

آیت‌الله قوامی تأکید کرد: در تبلیغات، استکبار گم نشود و در غبار قرار نگیرد، خداوند غالب و بالغ بر امر است و کارش را به ساحل می‌رساند لذا وقتی با خدا باشیم، کارها درست می‌شود.

وی لازمه تبدیل هویت مستضعفان به امام را تشکیل «شبکه امامت» دانست و گفت: امروز کسانی در پیشگامی جهان قرار دارند که عبد صالح نیستند لذا انقلابی نظیر انقلاب اسلامی ما باید در تمام جهان حاکم شود و مستضعفان در خط اول قرار گیرند و نظام امامت را حکمفرما کنند و مانند زره داوود، حلقه‌های بهم پیوسته را تشکیل دهند، مانند تعبیر «وقدّر فی‌السرد» که در آیه ۱۱ سوره مبارکه سبأ بدان اشاره شده است.

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی بیان کرد: خوشبختانه شبکه امامت به اهتمام مسئولان گام دوم و با ادبیات گام دوم در حال شکل‌گیری است، ادبیات گام دوم بر خلاف چله اول انقلاب که ادبیات ریسک و آزمایش بود، ادبیاتی پخته است و شاهدش را در ظهور مسئولانی مانند رئیس سازمان تبلیغات اسلامی یا امام جمعه تهران می‌توان یافت.

آیت‌الله قوامی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی به این نتیجه رسیده است که امامان محل در مملکت فعالیت کنند و این به معنای پیش‌نماز نیست چرا که امام نماز مأمون است و مأمون جزئی از امام محل و امام امت است.

آیت‌الله قوامی در تشریح سایر مراحل شبکه امامت، گفت: پس از ۳۱ امام، باید از یک جمع یک‌هزار نفری از ائمه جمعه مناطق مختلف کشور نام برد و در ادامه، ۷۰ هزار امام جماعت در ۷۰ هزار مسجد سراسر کشور تکمیل‌کننده شبکه امامت هستند، گام بعدی این شبکه که در سال‌های پایانی چله دوم مطرح می‌شود، تشکیل امامان سایر نقاط جهان اعم از امام غرب آسیا، امام اروپا، امام آمریکا و … است.

وی با تأکید بر اینکه امام نباید مأیوس شود، ادامه داد: نجات ما در شبکه امامت است و باید یکدیگر را برای تحقق این مسیر امیدوار کنیم، امت بدون شبکه امامت و زمین بدون وراثت، سراب است چرا که شبکه امامت شبکه غلبه مستضعفان بر مستکبران است، لذا باید به فکر تشکیل و تکمیل این شبکه باشیم که اینگونه نیز هست.

آیت‌الله قوامی با بیان اینکه در حال حاضر محور اصلی، امام مسجد است، ادامه داد: باید به فکر تشکیل امام روستا، امام مدرسه، امام اداره، امام ارتش، امام سپاه و … نیز باشیم تا شبکه امامت غنی و کامل شود.

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی با تأکید دوباره بر قرار داشتن امام معصوم (ع) در رأس شبکه امامت، بیان کرد: باید بپذیریم که هیچ قدرتی توان رویارویی با او را ندارد و اقتدار امروز ما نیز از او نشأت می‌گیرد پس اگر حجت (عج) نباشد اساس حرکت باطل است، ما همه در سلسله او قرار داریم و دشمن را زمین‌گیر و مستأصل کردیم.

کد خبر 4803574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =