۱۸۰۰۰ شغل ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق سیل‌زده کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد ۱۸ هزار شغل در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرحسین مدنی، افزود: تابه امروز ۵۰ درصد طرح‌های اشتغال‌زایی ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق سیل‌زده کشور محقق شده و ۱۸ هزار شغل در این مناطق به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام تعهد کرده بود که ۱۳ هزار طرح اشتغال‌زایی منجر به ایجاد ۴۰ هزار شغل را در مناطق سیل‌زده کشور عملیاتی کند که تا به امروز ۶ هزار طرح به بهره‌برداری رسیده و اشتغال برای ۱۸ هزار نفر را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان گلستان گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را  ظرف مدت دو سال در دستور کار دارد که تا امروز بیش از ۲ هزار طرح برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده‌اند و مابقی طرح‌ها نیز در کمتر از مدت پیش‌بینی شده به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدنی گفت: مناطق محروم ۱۳ شهرستان استان گلستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند و ۱۶ مجری و تحلیل‌گر این بنیاد در استان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: با راه‌اندازی ۳ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان گلستان، بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی به وجود می‌آید. مدنی اعتبار پیش‌بینی شده برای عملیاتی کردن این تعداد طرح اشتغال‌زایی را ۲۷۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به کرانه‌ای بودن استان گلستان، توسعه رسته‌های شغلی مرتبط با آبزیان و تکمیل زنجیره تولید در این حوزه در دستور کار است. او با اشاره به بازدید از دو طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان گلستان گفت: در این کارگاه‌های چرم دوزی و ترمه بافی به ترتیب ۱۴ و ۱۶ نفر مشغول به کار شده‌اند.

مدنی در تشریح اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در استان‌های سیل‌زده کشور خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی از لحظه وقوع سیل در استان‌های گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خوزستان و لرستان در مناطق سیل‌زده حضور پیدا کرد و مشغول به خدمت‌رسانی شد. این ستاد در بخش حمایتی اقدام به توزیع ۳۰ هزار پک لوازم خانگی، ۱۰ هزار راس دام و ۴۰ هزار بسته لوازم‌التحریر در استان‌های سیل‌زده کرده است و ایجاد بیش از ۱۳ هزار طرح اشتغال‌زایی را در این مناطق از طریق بنیاد برکت در دستور کار دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: در مناطق تحت تاثیر سیل در استان گلستان نیز تا به امروز ۴ هزار پک لوازم خانگی و ۳ هزار راس دام توزیع شده است.

او تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز در حوزه‌های حمایتی مانند توزیع لوازم خانگی و دام سبک در مناطق سیل‌زده کشور ۲۵۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده و ۵۵۰۰ میلیارد ریال را نیز به بحث اشتغال‌زایی در این مناطق اختصاص داده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اظهار امیدواری کرد که ظرف یک سال و نیم آینده تمام تعهدات این بنیاد در حوزه اشتغال‌زایی در مناطق سیل‌زده کشور محقق شود.

کد خبر 4803582

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =