توسعه بدون در نظرگرفتن توانمندی بانوان ناقص است

شیراز_ استاندار فارس گفت: مسیر توسعه بدون در نظر گرفتن ظرفیت و توانمندی بانوان دچار نقص است.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی شنبه در نشست تخصصی بانوان فعال در حوزه کارآفرینی تولید و اقتصاد بیان کرد: توسعه همه جانبه زمانی در جامعه شکل می‌گیرد که در برنامه ریزی توسعه محور تمامی ظرفیت‌های جامعه در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: بهره مندی از ظرفیت زنان در راستای توسعه استان نیازمند توجه به آموزش‌های علمی، اثرگذار و کاربردی است.

استاندار فارس عنوان کرد: استقلال و آزادی با همدلی، وحدت و همراهی و همچنین استفاده از ظرفیت‌ها ی مختلف تحقق می‌یابد و زنان سرمایه بزرگ کشورهستند که توانمندی‌های جامعه زنان در همه حوزه‌ها باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی متذکر شد: اگر استفاده از ظرفیت زنان را نادیده بگیریم بی تردید مسیر توسعه با نقصان مواجه خواهد شد.

رحیمی بیان کرد: باید شرایطی فراهم کنیم که با در نظر گرفتن آموزه‌های دینی و فرهنگی تفاوتی در زمینه به کارگیری توانمندی زنان و مردان سرزمینمان وجود نداشته باشد و مسیر حضور بانوان در عرصه‌های مختلف هموار شود.

استاندار فارس معتقد است که نگاه مدیران ارشد استان به استفاده حداکثری از ظرفیت بانوان است، ادامه داد: هر دستگاهی که در راستای ارائه خدمات قانونی و رفع موانع موجود در چارچوب مقررات در این زمینه فرصت سوزی کند، مورد بازخواست قرار خواهد گرفت و البته اجرای درست این وظایف نیز مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

رحیمی ایجاد تشکل‌های منسجم را در توسعه فعالیت‌های بانوان اثرگذار دانست و افزود: این تشکل‌ها می‌توانند با بیان مطالبات و خواسته‌های زنان در چارچوب قانونی مشکلات این حوزه را پیگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه حضور زنان در عرصه‌های مختلف به ویژه فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی نیاز به حمایت بیشتر دارد، اظهار کرد: باید کمیته‌های کاری برای عملیاتی شدن حل مشکلات بخش اقتصاد زنان راه‌اندازی شود.

کد خبر 4803674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =