تمامی کارت‌های هوشمند ملی تا پایان اردیبهشت تحویل داده می‌شود

کرمان - مدیرکل ثبت احوال استان کرمان گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان اردیبهشت ماه تمامی کارت‌های هوشمند ملی به متقاضیان تحویل داده شود.

محمد قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز صدور کارت هوشمند ملی از سال ۱۳۹۰ اظهار کرد: تاکنون ۹۰ درصد مردم استان کرمان برای دریافت این کار اقدام کرده اند.

وی با بیان اینکه در گذشته بدنه کارت از خارج از کشور تأمین می‌شد، گفت: در حال حاضر این اقدام بومی سازی شده و برای این منظور قراردادی با یک شرکت دانش بنیان منعقد شده است. در حال حاضر کارت توسط چاپخانه جمهوری اسلامی به صورت عمده چاپ و تحویل داده می‌شود.

قاسمی گفت: برای بومی سازی کارت ملی زمان نیاز بود و اکنون با بومی سازی این مرحله، به زودی همه کارت‌ها تحویل داده می‌شود.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان با اشاره به محض انگشت نگاری و تأیید کنترل کیفیت، اطلاعات فرد به تمامی سیستم‌ها ارسال می‌شود، بیان کرد: اولویت اول انگشت نگاری و ثبت اطلاعات در پایگاه‌های اجرایی است و صرف داشتن بدنه فیزیکی در اولویت بعدی قرار دارد.

وی عنوان کرد: حدود ۱۷۰ نهاد دولتی و غیر دولتی از پایگاه ما تغذیه می‌شوند و در ۲۰۰ هزار نقطه از کشور این اطلاعات را به صورت برخط دریافت می‌کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه به محض ثبت نام برای دریافت کارت ملی اطلاعات آن فرد در دسترس قرار می‌گیرد، عنوان کرد: چنانچه هنوز بدنه کارت هوشمند ملی به دست برخی از مردم نرسیده است می‌توانند با رسید ثبت نامی کارهایشان را انجام دهند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان اردیبهشت ماه تمامی کارت‌های هوشمند ملی به متقاضیان تحویل داده شود.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۰ از جمعیت واجد شرایط استان کرمان برای دریافت کارت ملی هیچ اقدامی نکرده اند، گفت: با توجه به اینکه زیرساخت‌ها در حال الکترونیکی شدن است و کلید ورود به دولت الکترونیک کارت هوشمند ملی است قطعاً این افراد در آینده برای خدمت گرفتن از دستگاه‌های اجرایی دچار مشکل می‌شوند.

وی از افرادی که تاکنون برای این منظور اقدام نکرده اند درخواست کرد هر چه سریع‌تر فرآیند ثبت نام کارت ملی را انجام دهند.

کد خبر 4805307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =