طرح ساماندهی امامزاده حسین موجب نارضایتی مردم شده است

قزوین- معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: طرح ساماندهی امامزاده حسین علیرغم ۳۰ میلیارد تومان هزینه به دلیل ضعف در اجرا موجب نارضایتی مردم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرخزاد در جلسه ستاد ساماندهی امامزاده حسین که روز دوشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: در اجرای طرح مهم توسعه امامزاده حسین (ع) همه دستگاه‌ها کوتاهی کرده اند که کار به اینجا رسیده است.

وی افزود: ۳۰ میلیارد تومان تاکنون در اجرای این طرح هزینه شده ولی به دلیل اشتباهات صورت گرفته و کوتاهی‌ها با این که هزینه کرده ایم ولی فقط نارضایتی داشتیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: اگر ما هم ساکن این محل بودیم و کارها اینگونه رها می‌شد معترض می‌شدیم و این کار نیمه تمام با ده‌ها مشکل را خودمان مسبب هستیم و خودمان هم باید آن را اصلاح کنیم.

وی بیان کرد: از مسئولان دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم با یک همت و عزم جدی برای تداوم اجرای طرح اقدام کنند تا کارهای معطل مانده جبران شود.

فرخزاد یادآور شد: مجموعه تملک‌های انجام شده را باید ساماندهی کنیم و با ارائه یک جدول زمان بندی خود را مکلف به اجرا بدانیم.

وی اظهار داشت: تا پایان امسال باید ۷۰ پلاک باقیمانده را تملک کنیم و ساکنانی که موافقند با ما توافق شود و هر کس موافق نیست برای آنها از محل ماده ۹ فکری کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: باید برآوردها معلوم باشد و در قیمت گذاری به گونه‌ای رفتار کنیم تا همه افراد بتوانند پس از واگذاری حداقل یک واحد برای خود خریداری کنند.

وی بیان کرد: تمام کسانی که در گذشته سیاست گذاری کردند الان نیستند و ما وارث تصمیمات اشتباه آنها هستیم اما باید امروز بر اساس واقعیت‌ها رفتار کنیم و جلو برویم و اگر اعتبارات دستگاه‌ها فقط برای تملک باشد در حوزه اجرا لازم است از سرمایه گذار استفاده کنیم تا کارها عقب نماند.

فرخزاد اظهار داشت: برای جذب سرمایه گذار باید به طور همزمان اقدام شود و بتوان برای احداث زائر سرا و دارالشفا اقدام کرد تا از برنامه عقب نمانیم البته اولویت اعتبارات برای تملک و اولویت در اجرا با مشارکت سرمایه گذار است.

وی افزود: ستاد ساماندهی امامزاده حسین بهتر است از این پس در قالب ستاد اجرایی باشد تا کارها متمرکز شود و سریع‌تر پیش برود.

فرخزاد یادآورشد: از سوی شهرداری ۹ میلیارد تومان باید تأمین شود و راه و شهرسازی قطعه زمین یک هکتاری برای تغییر کاربری داده که در گذشته به جای دیگر واگذار شده که باید روند آن اصلاح شود اما شرط لازم این است که اسناد واگذار شود و بهتر است از ظرفیت شرکت عمران مسکن سازان استفاده کنیم.

وی گفت: در مورد مناسب سازی محدوده طرح تا زمان تملک برای ساکنان اقدام شود تا یک زندگی حداقلی برای ساکنان محل مهیا کنیم و مشکلات این افراد کمتر شود.

فرخزاد یادآورشد: در خصوص خانه قدیمی مؤمنان نیازمند بازنگری هستیم تا اگر ارزش میراثی دارد برای آن اقدام قانونی صورت گیرد تا بازسازی شود زیرا در حال حاضر در حال تخریب شدن است و تعیین تکلیف شدن آن در اولویت قرار گیرد.

وی گفت: برای مقاوم سازی بقعه باید میراث اقدام وارد کار شود که در گذشته قرار بود یک خیر ۱۵ میلیارد تومان مشارکت کند.

کد خبر 4805453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =