کاهش ترافیک محور گنجنامه همدان نیازمند مطالعات جامع است

همدان -رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان بابیان اینکه کاهش ترافیک محور گنجنامه همدان نیازمند مطالعات جامع است، گفت: احداث هر گونه پروژه جدید در منطقه گنجنامه، آسیب‌زا خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضوان سلماسی پیش از ظهر دوشنبه در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر با توجه به مطرح شدن پیشنهاد احداث پارکینگ طبقاتی در منطقه گردشگری گنج‌نامه توسط یکی از سرمایه‌گذاران همدانی، گفت: ارزیابی اجتماعی باید در تمام پروژه‌های شهرداری لحاظ شود.

وی با بیان اینکه این مقوله حتی باید در سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها و حتی پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری مدنظر باشد و بر اساس نتایج آن، اجرای یک پروژه تأیید یا رد شود، افزود: باید تأثیرات مثبت یا منفی هر پروژه بر زندگی شهروندان بررسی شود.

سلماسی اضافه کرد: هر پروژه‌ای اثرات مثبت یا منفی فرهنگی، اجتماعی، زیست‌محیطی، اقتصادی و حتی ترافیکی بر روند زندگی مردم دارد.

سلماسی با تاکید بر اینکه کوهستان الوند هم به لحاظ طبیعت و هم به لحاظ وجود آثار تاریخی مورد توجه است و باید این موضوع را در نظر گرفت که حفظ محیط زیست کوهستان و توجه به وجود آثار تاریخی منطقه، جاذب گردشگر در منطقه است، گفت: وجود گردشگر در منطقه با این دیدنی‌ها معنا پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم ادعای حفظ محیط زیست و یا حتی حفظ تاریخ و گذشته شهر و دغدغه معرفی آنها به گردشگران را داشته باشیم ولی الزامات حفظ آن از جمله توجه به حریم تعریف شده برای آنها را نادیده بگیریم، گفت: مخالف اجرای هر گونه طرح در طبیعت گنج‌نامه هستم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان با بیان اینکه تلاش کشورهای توسعه یافته تبدیل شهرهای خودرو محور» به شهرهای انسان محور است؛ گفت: گنج‌نامه به دلیل وجود جاذبه‌های طبیعی گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و نباید طبیعت بکر و منحصر به فرد آن را نابود کرد.

سلماسی احداث هر گونه پروژه جدید در منطقه گنج نامه را آسیب‌زا برشمرد و با بیان اینکه این اقدام مشکل دیگری از جمله افزایش ترافیک را به کوهستان الوند تحمیل می‌کند، گفت: کاهش ترافیک گنج نامه نیاز به مطالعات جامع ترافیکی دارد و باید به صورت ویژه در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

کد خبر 4805551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =