سرچشمه و علل آسیب‌های اجتماعی باید شناسایی و بررسی شود

سنندج - استاندار کردستان گفت: باید سرچشمه و علل آسیب های اجتماعی را شناسایی کرد و از سرمنشاء اصلی آن مسائل و مشکلات را پیشگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر, بهمن مرادنیا بعد از ظهر دوشنبه در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان، ضمن تسلیت دوباره در گذشت دو برادر نوجوان کولبر مریوانی، از ارائه گزارش عملکرد اعضای ستاد استان قدردانی کرد و گفت: انتظار بیش از اینها می‌رود اما آنچه مهم است اینکه، برنامه‌های ما تا به امروز موفق نبوده چراکه اگر موفق بود، آمارها وضعیت بهتری داشت.

وی با یادآوری مسؤولیت سنگین همه مدیران در قبال جوانان، اذعان داشت: بی شک نظام آموزشی بدون مشکل نیست اما امروزه نقش خانواده‌ها در تعلیم و آموزش کمرنگ شده و همه از دولت توقع دارند.

مرادنیا افزود: بحث اشتغال و بیکاری از جمله مسائل تأثیرگذار در بروز آسیب‌های اجتماعی است که در این حوزه نیز همه توقعات متوجه دولت می‌شود اما فراموش نکنیم که بخش خصوصی هم در این زمینه باید تلاش کند و دولت موظف است زیرساخت‌ها را فراهم کند.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه استان از دستگاه‌های متولی خواست در بحث خوداشتغالی و کارآفرینی بیشتر تلاش کنند.

استاندار کردستان، تاکید کرد: باید زمینه‌ای فراهم کنیم تا فقر که یکی از عوامل بروز آسیب‌های اجتماعی است، کم شود و از صاحبنظران و اساتید دانشگاه انتظار داریم در حوزه‌های مختلف راهنمایی و تعیین تکلیف کنند.

وی در ادامه بر تأثیر فراوان آموزش و پرورش، صدا و سیما، اقدامات فرهنگی و هنری، رسانه‌ها و فضای مجازی بر آموزش، پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی و همچنین لزوم هدفگذاری و برنامه برای استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها تاکید کرد.

مرادنیا با استناد با آمارهای اعلام شده در این جلسه، ضمن تاکید بر اینکه رتبه دوم یا سوم در معضل طلاق زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست، افزود: باید صادقانه با مردم صحبت کنیم و آمارها را به منظور هشدار اعلام کنیم تا جامغه آگاه شود.

وی در پایان اهمیت برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان را یادآوری کرد و از مدیران عضو این ستاد خواست، شخصاً در جلسات حضور یابند و تلاش کنند خروجی جلسات مؤثر باشد.

کد خبر 4805766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =