ایجاد ۳۸۰۰ فرصت شغلی با اعطای تسهیلات اشتغال روستایی در مرکزی

اراک- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: برای ۱۸۰۰ طرح اشتغال روستایی استان ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در ۹ ماه اخیر به متقاضیان پرداخت شده که ۳۸۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی آبایی روز دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در این جلسه سه دستور کار از قبیل بررسی وضعیت بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی، بررسی عملکرد بانک‌های عامل در خصوص اعطای تسهیلات قرض الحسنه به جویان کمیته امداد و بهزیستی و بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری و تسهیلات مشاغل خانگی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در ارتباط با تسهیلات اشتغال روستایی اعتباری به مبلغ ۳۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به استان ابلاغ شده است که تا کنون از این رقم ۲۸۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته است که دو هزار و ۷۶۱ طرح اشغال روستایی با رقم ۴۰۴ میلیارد تومان به بانک‌های عامل استان معرفی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: تا کنون برای یک هزار و ۸۰۸ طرح اشتغال روستایی استان تسهیلات به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان، معادل ۸۶ درصد تسهیلات تخصیصی به متقاضیان پرداخت شده است که سه هزار و ۸۰۸ فرصت شغلی جدید را در مناطق روستایی و عشایری استان ایجاد می‌کند.

آبایی اظهار کرد: در ارتباط با تسهیلات مشاغل خانگی اعتباری به مبلغ چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با کمک دو از بانک‌های عامل تخصیص پیدا کرده است که تا کنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان معادل ۳۵ درصد رقم تخصیصی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی بیان داشت: بر اساس بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری رقم ابلاغی به اداره کل کمیته امداد استان ۷۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که ۶۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است و معادل همین رقم به بانک‌های عامل معرفی شدند و ۸۷۲ طرح نیز منجر به پرداخت شده که معادل ۳۲ درصد طرح‌های معرفی شده بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بر اساس بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری رقم ابلاغی به اداره کل بهزیستی استان نزدیک به ۳۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده‌است که ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته و ۵۱۸ طرح به بانک معرفی شده است.

آبایی افزود: از ۵۱۸ طرح معرفی شده به بانک ۳۱۴ طرح با رقم ۱۲.۵ میلیارد تومان به متقاضیان منتهی به پرداخت شده است.

کد خبر 4805808

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =