پروژه‌های مهندسی رودخانه در ۶۷ نقطه لرستان در جریان است

خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: در بخش مهندسی رودخانه در ۶۷ نقطه شامل ۴۳ نقطه لای روبی و ۲۴ نقطه ساماندهی در حال فعالیت هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا میرزایی امروز دوشنبه در شورای اداری لرستان با اشاره به اینکه لرستان دارای ۱۳۰ رودخانه دائمی و فصلی به طول حدود ۹ هزار کیلومتر است، اظهار داشت: در ۱۲ فروردین ماه همه رودخانه‌های ما سیلابی شدند و در رودخانه کشکان یکی از مخرب‌ترین سیل‌ها با دبی حدود ۷ هزار مترمکعب و دوره بازگشت حدود هزار ساله رخ داد.

وی با بیان اینکه خساراتی به حوزه عملکردی شرکت آب منطقه‌ای وارد شد که حدود ۶۴۰ میلیارد خسارت مربوط به تأسیسات آبی بود، تصریح کرد: همچنین خسارات وارده به بستر و حریم رودخانه‌ها بسیار بود که برای بازسازی آنها به هزار و ۲۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به اینکه در مجموع ۹۸ میلیارد خسارت به ما ابلاغ شد که در قالب ۳۱ طرح فعالیت‌های خود را آغاز کردیم، گفت: در بخش مهندسی رودخانه در ۶۷ نقطه شامل ۴۳ نقطه لای روبی و ۲۴ نقطه ساماندهی در حال فعالیت هستیم.

میرزایی یادآور شد: تاکنون ۶۷ کیلومتر از رودخانه‌های استان را توانسته ایم لای روبی کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش‌های ایستگاه‌های هیدرومتری در ۲۳ نقطه پیمانکار انتخاب شده و در حال تجهیز کارگاه هستند، تصریح کرد: علت تأخیر در این حوزه عدم استقبال پیمانکاران بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با تاکید بر اینکه توانسته ایم ۳۹۶ کیلومتر را تعیین حریم رودخانه کنیم و نقشه‌های مربوطه را تهیه کنیم و به دستگاه‌ها بدهیم، افزود: همچنین ۱۳۰ هکتار تصرفات بستر و حریم رودخانه را آزادسازی کرده ایم و تا پایان سال ۱۰۰ هکتار دیگر را آزادسازی می‌کنیم.

کد خبر 4805811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =