طباطبایی: هدفگذاری بسکتبال حضور در جمع هشت تیم برتر المپیک است

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد که در سال منتهی به المپیک مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک باید از تیم ملی حمایت کنند و بودجه ویژه ای را برای آماده سازی این تیم در نظر بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در اولین نشست خبری خود که امروز در محل این فدراسیون برگزار شد پاسخگوی سؤالات نمایندگان رسانه‌ها بود.

منتظر بودجه کمیته هستیم
وی با بیان اینکه بسکتبال جزو فدراسیون‌هایی است که خیلی زود برای المپیک کسب سهمیه کرده است، گفت: از طرف کمیته المپیک بودجه‌ای اختصاص داده شده برای آماده سازی تیم ملی که منتظر ابلاغ آن هستیم. البته فقط متکی به این بودجه نیستیم چرا که اسپانسر داریم و قطعاً از آن کمک خواهیم گرفت.

از سه کشور دعوتنامه داریم
وی با بیان اینکه تا به امروز برای تیم ملی بسکتبال دو دعوتنامه از چین و یک دعوتنامه از ژاپن ارسال شده، ادامه داد: البته دعوتنامه ای هم از کانادا داریم اما به خاطر فاصله و بعد مسافت باید کادر فنی در این مورد تصمیم بگیرد. در مجموع اینکه برنامه‌های کلی تیم ملی مشخص است و بعد از اتمام لیگ اردوی آماده سازی آغاز می‌شود.

درخواست از وزارت ورزش
طباطبایی همچنین اعلام کرد که فدراسیون بسکتبال از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک خواسته تا برای سال آینده بودجه خوبی در اختیار این فدراسیون قرار دهد.

برنامه فدراسیون تا ۱۴۰۰
رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد کمیته فنی این فدراسیون گفت: این کمیته بر حسب ضرورت تشکیل و در موارد لازم تصمیم گیری کرده است. شورای راهبردی هم تشکیل و برنامه چهارساله راهبردی را تهیه و اصلاح کرد و آن را به وزارت ورزش ارائه دادیم. این برنامه تا سال ١٤٠٠ است.

ناظمی در هیات رئیسه بسکتبال؟
وی در مورد حضور مازیار ناظمی در هیات رئیسه فدراسیون بسکتبال نیز یادآور شد: طبق قانون چهار نفر از طرف وزیر انتصاب می‌شوند، اخیراً هم یک نفر از مجلس به ما ملحق شد. مازیار ناظمی هم گزینه پیشنهادی خود من برای عضویت در هیات رئیسه است چرا که فکر می‌کنم می‌تواند به خصوص در بخش رسانه‌ها بسیار زیاد کمک حال باشد.

چیزی به اسم کمیسیون ورزشکاران نداریم
رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین در رابطه با کمیته ورزشکاران گفت: از ساختار فدراسیون جهانی تبعیت می‌کنیم. طبق اساسنامه فعلی چیزی به اسم کمیسیون ورزشکاران نداشتیم اما کمیته ملی المپیک، این کمیسیون را دارد و پیگیر مصوباتشان هستیم. تا به امروز ابلاغیه‌ای برای تشکیل کمیته ورزشکاران نداشته‌ایم.

تیم ملی با شاهین طبع در المپیک
طباطبایی با تاکید بر اینکه تیم ملی بسکتبال با هدایت مهران شاهین طبع در المپیک شرکت می‌کند، خاطرنشان کرد: منعی برای استفاده از مربی خارجی نداریم تا با کمک او بتوانیم بسکتبال را بیشتر از این رشد دهیم اما با توجه به شرایط و عملکردی که شاهین طبع داشته تصمیم به ادامه همکاری با او گرفتیم. در مورد کادر فنی هم خود او باید تصمیم بگیرد.

وی در عین حال گفت: بسکتبال به مربی خارجی نیاز دارد اما فکر می‌کنم استفاده از آنها در باشگاه‌ها اثرگذارتر باشد.

داوری نقاط ضعف دارد
رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین در مورد عملکرد داوران تصریح کرد: می‌پذیریم که نقاط ضعفی وجود دارد و ما هم در صدد رفع آنها هستیم اما در سطح آسیا و غرب آسیا داوران خوبی داریم اما می‌پذیرم که در سطح جهانی ضعف داریم و باید به این مسئله رسیدگی شود. در کل اینکه کمیته داوران در پایان هر هفته شرایط داوری را بررسی می‌کند.

تکلیف برنامه سبد طلایی چه شد؟
به گزارش خبرنگار مهر، رامین طباطبایی در ادامه نشست خبری خود در مورد برنامه سبد طلایی که برگزاری آن در تیرماه کنسل شد، گفت: قرار بود بعد از جام جهانی این مراسم برگزار شود، اسپانسر فدراسیون متقاضی برگزاری این مراسم بود تا از بازیکنان تیم ملی هم تقدیر کند اما به خاطر همزمانی با لیگ برگزار نشد، اگر تا پایان سال مراسم تقدیر برگزار شود حتماً در دل آن برنامه سبد طلایی را هم اجرا می‌کنیم.

تلویزیون بخواهد زمان بازی‌ها را تغییر می‌دهیم
وی همچنین در مورد موضوعات مطرح شده در رابطه با عدم پخش رادیویی و بعضاً تلویزیونی مسابقات لیگ برتر گفت: من نباید این موضوع را پیگیری کنم، سیمای ایران باید در این زمینه تصمیم بگیرد. فدراسیون بسکتبال تا زمانیکه صدا و سیما برای پخش بازی متقاضی تغییر زمان نشود، اقدامی در این زمینه انجام می‌دهد. در کل مشکلی برای تغییر ساعت بازی‌ها نداریم اما اگر موضوع پخش مسابقات مطرح باشد.

توضیح در مورد یک اتفاق
رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین در مورد مسائل مطرح پیرامون دیدار تیم‌های شهرداری گرگان و ذوب آهن که در نهایت با حکم فدراسیون گرگانی‌ها برنده آن معرفی شد، توضیح داد.

وی ضمن تشریح آنچه باعث تاخیر در رسیدن تیم شهرداری گرگان به اصفهان شد و با تاکید بر اینکه مدارک این موضوع در اختیار فدراسیون است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس تصمیم به تاخیر یک روزه بازی گرفتیم و خواستار همکاری ذوب آهن شدیم. از این تیم هم نامه‌ای مبنی بر مخالفت نداشتیم اما أصفهانی ها روز جمعه در محل بازی حاضر نشدند و به همین دلیل بازیکنان شهرداری گرگان و داوران پشت در بسته سالن ماندند. جالب اینجاست که دو تیم رقیب هم نیستند. اقدام ذوب آهن اصلا درست و اخلاقی نبود. محیط بسکتبال باید با تعامل همراه باشد. چه اتفاقی می‌افتد اگر یک بازی یک روز به تاخیر بیفتد؟!

طباطبایی همچنین تاکید کرد باشگاه‌ها موظف به تبعیت از فدراسیون هستند در غیر این صورت مطابق با آیین نامه با آنها برخورد می‌شود. ما مطابق با قوانین عمل می‌کنیم و تلاشمان این است عملکرد به گونه‌ای باشد که شائبه‌ای مبنی بر حمایت از مربی خاص به خصوص مربی تیم ملی ایجاد نشود.

منکر کمبودها و مشکلات نمی شویم
رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه این رشته به عنوان اولین رشته در بخش تیمی راهی المپیک شده، افزود: تجربه سال ها مدیریت من می گوید در مورد فدراسیون ها و عملکردشان صرفا نتیجه گرا نباشیم. ما سهمیه گرفتیم اما منکر مشکلات و کمبودها نمی شویم.

نداشتن سالن مشکل اصلی ماست
طباطبایی تاکید کرد: باید بر روی زیرساخت ها خیلی زیاد کرد، در این مورد پتانسیل لازم برای رشد و قهرمانی را نداریم. شانس ما این بود که بازیکنان مستعد و توانا داریم وگرنه به لحاظ زیرساخت ها اصلا شرایط خوبی نداریم.  مشکل اصلی ما نداشتم سالن اختصاصی است با کف پوش خاص خودمان.

مقایسه بسکتبال با والیبال درست نیست
وی همچنین در مورد پرسش مطرح مبنی بر مقایسه بسکتبال با والیبال و جذب مربی طراز اول مانند این رشته گفت: مقایسه اصلا درست نیست. در والیبال ولاسکو به عنوان مربی سطح اول وارد ایران شد با حقوق ٢٥ هزار یورویی اما این حقوق برای جذب مربی خارجی در بسکتبال ١٥٠ هزار یورو است. جدا از این اگر هم مربی بیاوریم باید با کدام زیر ساخت با او کار کنیم؟ مشکل اصلی ما زیر ساخت است.

حدادی اهل حاشیه نیست 
رئیس فدراسیون بسکتبال در واکنش به سوالی در مورد حامد حدادی و مشکلاتی که برای حضور در تیم ملی از طرفداران ایجاد شد، گفت: خیلی از اتفاقات صرفا بر اساس شنیده هایی است که بعضا واقعیت ندارند. گاهی در ایران منابع خبری بیشتر باعث ایجاد حاشیه می شود. من حامد را می شناسم، اصلا اهل حاشیه نیست به همین دلیل با خود او چندین جلسه داشتم به خصوص وقتی کمیته ملی المپیک هم ورود کرد. تلاش ما این بود که شرایطی آرام در تیم ملی ایجاد شود.

هدف هشت تیم برتر المپیک است
طباطبایی همچنین در مورد هدف گذاری فدراسیون بسکتبال برای حضور در المپیک و اینکه تیم ملی صرفا برای تجربه در این رویداد حاضر می شود، گفت: باید واقع بین بود، هدف گذاری ما این است که جزو هشت تیم برتر باشیم یعنی از مرحله اول صعود کنیم. طبق دیدارهای که اخیرا داشتیم، بهترین تیم در سطح آسیا هستیم. اگر در توکیو خوب کار کنیم و البته تدارکات لازم برای آن را داشته باشیم می توانیم به هدف برسیم.

کد خبر 4806128

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =