فلسفه ۹ دی بیداری و بصیرت مردم است

خوانسار- امام جمعه خوانسار با بیان اینکه فلسفه ۹ دی بیداری مردم است، گفت: با بصیرت افزایی کشور را به سمتی پیش ببریم که امام خمینی(ره) بنای آن را طراحی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رسول خواجه‌کریمی پیش از ظهر سه‌شنبه در ستاد بزرگداشت ۹ دی اظهار داشت: رویه استکبار جهانی براندازی نظام است و دست بردار نخواهد بود.

وی گفت: استکبار جهانی برای اندازی نظام شگردهای مختلفی را طراحی و در یک فرصت مناسب پیاده می‌کند، همانگونه که سال ۸۸ با شگرد تقلب در انتخابات به دنبال آشوب بود تا سرانجام با حضور مردم در راهپیمایی روز ۹ دی فتنه دشمن برچیده شد.

امام جمعه خوانسار گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۹ دی مهر تأییدی بر نظام بود و این واقعه عظیم و سرنوشت ساز به نسل جوان باید انتقال داده شود تا از فتنه‌های رنگارنگ تری که از سوی استکبار بر کشور ما تحمیل می‌شود در جریان باشند.

وی خاطرنشان کرد: امسال دشمن با شگرد گرانی بنزین و با سو استفاده از اعتراضات مردمی اغتشاش و آشوب ایجاد کرد اما مردم با شناختی که نسبت به دشمن داشتند صف خود را با اغتشاشگران جدا و توطئه گرانی بنزین در مدت ۴۸ ساعت خاتمه یافت.

خواجه‌کریمی تصریح کرد: نظام اسلامی ما با نظام استکبار جهانی همخوانی ندارد که در نتیجه استکبار به دنبال ساقط کردن پیشرفت نظام از طریق مختلف است.

وی گفت: بصیرت مردم برای مقاطع حساس انقلاب لازم است و از وقایع حیاتی انقلاب می‌توان پند و اندرز گرفت و از آن برای حفظ نظام استفاده کرد.

امام جمعه خوانسار اظهار داشت: مردم استان اصفهان و به تبع شهرستان خوانسار در مقاطع تاریخی انقلاب پیش قدم و پیش قراول بودند و سال ۸۸ علیه فتنه دشمنان کفن پوش در صحنه راهپیمایی شرکت کردند.

امام جمعه خوانسار افزود: فلسفه ۹ دی بیداری و بصیرت مردم است، امروز بیداری مردم برای دشمن مشکل ساز شده است و از این بیداری در هراس هستند و به خاری در چشم آن‌ها تبدیل شده است.

خواجه‌کریمی بیان کرد: اگر به دولت انتقادی از مشکلات اقتصادی داریم نحوه بیان با لحنی تنش زا نباشد که موجب ایجاد حساسیت در بین مردم و ناامید کردن آن‌ها در صحنه انتخابات شود.

وی گفت: دشمنان به دنبال نابود کردن دولت و استعفای رئیس جمهور هستند و برخی از عناصر داخلی در زمین دشمن بازی می‌کند، دشمن قصد دارد ایران را مانند عراق و لبنان بی دولت کند بنابراین اهداف دشمن را باید از این اقدام تجزیه و تحلیل کرد.

امام جمعه خوانسار تأکید کرد: با بصیرت افزایی کشور را به سمتی سوق دهیم که امام خمینی (ره) بنای آن را طراحی کرد، نتیجه تجمعات باید به شکست استکبار جهانی ختم شود هر چند شکست استکبار جهانی نزدیک است.

وی افزود: ملت ما همچون گذشته محکم و استوار در مقابل توطئه‌های استکبار ایستادگی خواهد کرد، شناخت زمینه‌های فتنه و بحران دشمنان به شناخت حقیقت و تصمیم گیری درست جامعه کمک شایانی می‌کند.

کد خبر 4806212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =