بیش از ۹۰ درصد از تجهیزات آتش نشانی در کشور تولید می شود

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: امروز بالغ بر ۹۰ درصد تجهیزات آتش نشانی در کشور تولید می‌شود، به جز پمپ های تامین فشار خاص که آنها نیز دردست تولید هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی داوری در همایش رونق تولید ملی در تجهیزات ایمنی و آتش نشانی اظهار کرد: موضوع ایمنی ساختمان ها طی سال‌های گذشته تفاوت‌های ویژه‌ای  پیدا کرده است زیرا ساختمان هایی هم اکنون ایجاد شده که در حوزه‌های مختلف از جمله تجاری، اداری، فرهنگی و مسکونی مورداستفاده قرار می‌گیرد اما توجه ویژه‌ای را در زمینه تجهیزات و ایمنی می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در سال ٨٠ به دنبال ابلاغ مبحث سوم مقررات ملی ساختمان رویکرد مردم به سمت تامین تجهیزات ایمنی ساختمان پیش رفت، اضافه کرد: اگرچه بخش مهمی از توجه مردم به این سمت جلب شد اما قیمت تمام شده برای این تجهیزات مانع از این شد که مردم بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند. در واقع کمبود یا واردات کالاهای بی‌کیفیت باعث می شد شهروندان تمایل زیادی از طرف خودشان برای استفاده از تجهیزات ایمنی در ساختمان ها نشان ندهند.

داوری با بیان اینکه خوشبختانه صنعتگران ما در این زمینه به سمت تولید کالاهای باکیفیت تر و با قیمت ارزان‌تر رفتند، تصریح کرد: همچنین در این راستا سازمان ملی استاندارد و مرکز تحقیقات مسکن ورود پیدا کرد و سازمان آتش‌نشانی شهر تهران توانست همکاری خوبی با بخش‌های مختلف داشته باشد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ضمن تشکر از شورای شهر به منظور تصویب مصوباتی در زمینه ارتقاء استفاده از تجهیزات در ساختمان‌ها ادامه داد: شورای شهر تهران با تصویب مصوبه توسعه و بهبود خدمات ایمنی شهر تهران توانست زمینه خوبی را برای همکاری آتش نشانی با تولیدکنندگان داخلی فراهم کند.

داوری با بیان اینکه هنوز با نقطه آرمانی در این زمینه فاصله داریم، افزود: امروز بالغ بر ۹۰ درصد تجهیزات مورد استفاده در کشور تولید می‌شود، به جز پمپ های تامین فشار خاص که البته اخبار حاکی از آن است که آنها هم در دست تولید هستند.

وی ورود دانشگاه ها در این زمینه را ضروری دانست و تاکید کرد: به نظر من ایجاد رشته‌هایی تحت عنوان مهندسی تجهیزات ایمنی و آتش نشانی می تواند تحول بزرگی را در این راستا به وجود آورد، همانطور که رشته مهندسی پزشکی توانست زمینه ساز اتفاقات خوب باشد. از این رو، ورود دانشگاه ها به این موضوع لازم به نظر می آید.

کد خبر 4806273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =