کاهش ۸۴ درصدی ترانزیت کالا از مرز پرویزخان

کرمانشاه_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از کاهش ۸۴ درصدی ترانزیت کالا از مرز پرویزخان خبر داد.

فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از ابتدای سال سه شرکت حمل و نقل کالای بین الملل در سطح استان فعالیت دارند، اظهار داشت: یک شعبه شرکت حمل و نقل بین المللی کالا از استان مجوز دریافت کرده و در حال فعالیت است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: همچنین چهار مرکز اسقاط خودرو و چهار مرکز طب کار در سطح استان فعالیت دارند.

کرمی خاطرنشان کرد: در مدت مشابه سال قبل ۶۰ هزار و ۶۲۰ نفر از مرز خسروی تردد کردند که این آمار امسال با ۸۴ درصد افزایش به ۳۸۴ هزار و ۱۷ نفر رسیده که ناشی از سفرهای اربعین است.

این مسئول ادامه داد: ۲ دستگاه اتوبوس طی مدت مشابه سال گذشته در مرز خسروی تردد داشتند که امسال شمار این دستگاه‌ها به ۶۰ عدد افزایش یافته است.

وی گفت: طی مدت مشابه سال قبل میزان بارگیری و ترانزیت کالا از مرز خسروی ۱۶۰ هزار و ۴۷ تن بوده که این آمار در مدت مشابه سال جاری با ۶۹ درصد کاهش، ۴۹ هزار و ۵۲ تن است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان کرد: عمده ترین کالاهای ترانزیتی در مرز خسروی مشتقات نفتی بوده است.

این مسئول ادامه داد: طی مدت مشابه سال قبل ۷۰ هزار و ۸۲۹ نفر از مرز پرویزخان تردد داشته‌اند که این آمار امسال با ۴۹ درصد افزایش به ۱۶۷ هزار و ۹۴۹ نفر رسیده است که می‌تواند ناشی از سفرهای کاری، تفریحی، درمانی و تحصیلی باشد که ارزانی خدمات به این افراد در ایران مشوق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: آمار تردد اتوبوس در مدت مشابه سال قبل ۱۲۶ دستگاه بوده اما امسال به ۱۳ دستگاه کاهش یافته است.

کرمی گفت: آمار بارگیری و ترانزیت کالا از مرز پرویزخان طی مدت مشابه سال قبل یک میلیون و ۵۱۲ هزار و ۵۳۶ تن بوده که امسال ۸۱۸ هزار و ۱۸۸ تن بوده که از کاهش ۸۴ درصدی حکایت دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان کرد: عمده ترین کالای ترانزیتی از این مرز شامل مشتقات نفی بوده است.

کد خبر 4806309

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =