۱۲۲ مرکز نیکوکاری در مازندران ایجاد شده است

ساری - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران با اشاره به راه اندازی اولین مرکز نیکوکاری کارآفرینان حرفه ای گفت: تاکنون ۱۲۲ مرکز نیکوکاری در استان ایجاد شده است.

علی اصغر رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اولین مرکز نیکوکاری کارآفرینان حرفه‌ای در استان راه اندازی شده است افزود: مراکز نیکوکاری کارآفرینی به منظور واگذاری خدمات به این مراکز و بهره گیری از ظرفیت خیران کارآفرین برای ایجاد اشتغال مددجویان و اقشار آسیب پذیر ایجاد می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران، اظهار داشت: ایجاد این مراکز به منظور بهره گیری از خیران اشتغال و توسعه نقش کمی و کیفی آنان در فرایند توانمندسازی و اشتغال مددجویان و سایر اقشار نیازمند و آسیب پذیر جامعه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اجرایی شدن برنامه راهبردی – عملیاتی اشتغال و خودکفایی با رویکرد توسعه خود اتکایی در زمینه شناسایی و ساماندهی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالفعل و بالقوه خیرین اشتغال و کارآفرینی و هدایت و اتصال آنان به نیازمندی‌های اشتغال مددجویان مراکز نیکوکاری مختص «کارآفرینان حرفه ای» در مازندران ایجاد می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: ایجاد و راه اندازی مرکز نیکوکاری ویژه کارآفرینان حرفه‌ای و پیشتازان کسب و کار در شهرستان‌های استان (هر شهرستان یک مرکز) با هدف نظام مند کردن ارائه خدمات اشتغال زایی، آموزش‌ها مهارتی، کارآفرینی، کمک به رفع موانع، مشکلات و تنگناهای فضای کسب و کار مددجویان به واسطه‌ی امکانات و توانمندی‌های کارآفرینان نیکوکار با محوریت مرکز نیکوکاری و تعامل پویا، مستمر و گسترده است.

رضایی گفت: مراکز تخصصی تحت عنوان «مراکز نیکوکاری کار آفرینان حرفه ای» علاوه بر اینکه به طور مستقل مأموریت‌های تخصصی حوزه اشتغال و کارآفرینی را در قبال جامعه هدف نیازمندان عملیاتی می‌کنند در خصوص آموزش و توانمندسازی سایر مراکز نیکوکاری شهرستان مسئولیت ویژه دارند.

خاطر نشان می‌شود: تاکنون ۱۲۲ مرکز نیکوکاری در مازندران با هدف مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، ارائه خدمات هدفمند با رویکرد توانمندسازی نیازمندان محلی، گسترش حضور آگاهانه و مؤثر آحاد جامعه ایجاد شده است.

کد خبر 4806364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =