روشنایی تابستان مشهد در گروی پست زکریا بود

مشهد - مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: اگر پست زکریا در تابستان امسال به بهره برداری نمی‌رسید مجبور بودیم در شهر مشهد خاموشی اعلام کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ریاحی در مراسم افتتاحیه پست ۴۰۰ کیلو ولت زکریا در ارتفاعات جنوبی مشهد که ظهر امروز با حضور وزیر نیرو برگزار شده بود، اظهار کرد: پروژه ۴۰۰ کیلو ولت پست زکریا که در رینگ جنوبی مشهد واقع شده است، از دو نیروگاه نیشابور و فردوسی تغذیه می‌شود و بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است. ظرف سه سال گذشته این پست با همت مهندسین به بهره برداری رسیده و چهار پست ۱۰۰ کیلو ولت را در سطح شهر مشهد تغذیه می‌کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان افزود: پست ابوطالب نیز که از گذشته در سطح شهر مشهد قرار داشت، به طول هفت کیلومتر، در رینگ شمالی مشهد توسعه پیدا کرد. پست ۴۰۰ کیلو ولت زکریا که تابستان امسال به بهره برداری رسید و امروز افتتاح می‌شود و پست ابوطالب تغذیه اصلی برق شهر مشهد را بر عهده دارند.

ریاحی تصریح کرد: اگر پست زکریا در تابستان امسال به بهره برداری نمی‌رسید مجبور بودیم در شهر مشهد خاموشی اعلام کنیم. همکاران ما در ماه رمضان سه شیفت در این قسمت کار می‌کردند تا به موقع به بهره برداری برسد.

در ادامه مراسم محسن ذبیحی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، گفت: پروژه بزرگ مکانیزاسیون و اتوماسیون شبکه‌های توزیع برق در سطح استان به میزان یک هزار و ۲۰۰ نقطه عنوان آغاز شده است، در ضمن هوشمندسازی و تاب آوری شبکه‌های توزیع برق استان نیز در این طرح انجام خواهد شد.

ذبیحی در ارتباط با اطلاعات فنی این پروژه، ابراز کرد: ایجاد هفت مرکز اتوماسیون شبکه، راه اندازی یک هزار و ۲۰۰ نقطه اتوماسیون شبکه به صورت بومی، راه اندازی مرکز پاسخگویی به تماس‌های ورودی به شرکت، پایش کامل تمامی کنتورهای هوشمند و استفاده از سامانه CAR PC از جمله ویژگی‌های این پروژه است.

کد خبر 4806370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =