میزان تولید شیرخام در استان همدان ۶ درصد افزایش یافت

همدان - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان گفت: طی ۸ ماه گذشته میزان تولید شیرخام در استان همدان ۲۶۲ هزار و ۵۰۷ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نظر پور ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه تا کنون ۶۷ درصد تعهدات کشاورزی استان همدان در زمینه تولید مواد پروتئینی انجام شده است، گفت: تهعدات تولید مواد پروتئینی در سال ۹۸ بر اساس برنامه ششم توسعه ۵۰۱ هزار و ۱۶ تن در نظر گرفته شده است.

محمد نظرپور اظهار کرد: وظیفه اصلی این حوزه برنامه ریزی، نظارت و حمایت در راستای تولید مواد پروتئینی سالم و کافی مورد نیاز آحاد جامعه از جمله شیر خام، گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و عسل که روزانه در سفره مردم قرار می‌گیرد است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی دام، تولیدات و اماکن پرورشی دام صنعتی استان همدان حدود ۸۷ هزار میلیارد ریال تعیین شده است، تصریح کرد: گردش مالی قابل توجهی در زمینه فعالیت دام و طیور و زنبور عسل وجود دارد که باعث پویایی زیر بخش‌ها می‌شود.

ایجاد ۷۰ هزار نفر اشتغال زایی مستقیم در حوزه فعالیت‌های دام و طیور

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم قابل توجهی نیز در این زمینه ایجاد شده است، بیان کرد: حدود ۷۰ هزار نفر اشتغال زایی مستقیم در حوزه فعالیت‌های دام و طیور استان ایجاد شده است.

نظرپور با اشاره به اینکه جمعیت دامی استان حدود ۵ میلیون واحد دامی است، تصریح کرد: ۳۷۹ هزار رأس گاو و گوساله معادل ۵.۴ درصد از دام سنگین و رتبه ۷ کشوری به استان همدان تعلق دارد.

وی تأکید کرد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار گوسفند و بره معادل ۸.۲ درصد از دام سبک کشور و رتبه ۲۵ کشور نیز متعلق به همدان است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: ۲۶۵ هزار کلنی زنبور عسل معادل ۹.۲ درصد کلنی‌های کشور و یک هزار و ۴۴۵ واحد صنعتی پرورش دام، طیور و سایر ماکیان در استان فعال است و از این تعداد ۷۹۳ واحد پرورش دام سبک و سنگین صنعتی با ظرفیت ۱۲۲ هزار و ۳۹۲ رأس فعال است.

وی گفت: ۶۴۰ احد پرورش طیور و سایر ماکیان در استان با ظرفیت پرورش بالغ بر ۱۲ میلیون قطعه در حال فعالیت است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه در ۸ ماه گذشته سال جاری تولید شیرخام ۲۶۲ هزار و ۵۰۷ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است، بیان کرد: تولید گوشت قرمز در این بازه زمانی ۲۲ هزار و ۲۸۴ تن بوده که نسبت به مدت مشابه ۸ درصد رشد داشته است.

تولید ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ از ابتدای امسال

نظرپور در ادامه به تولید ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ از ابتدای سال تا کنون اشاره کرد و گفت: این میزان نسبت به ۸ ماهه سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه میزان تولید تخم مرغ نیز در این مدت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن بوده است، خاطرنشان کرد: تولید تخم مرغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۵ درصدی روبرو بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه گوشت بوقلمون به میزان ۶۰۰ تن و گوشت شترمرغ ۲۷ تن در استان تولید شده است، ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۴ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۵۲۵ تن جوجه یک روزه نیز تولید شده است.

نظرپور با تأکید بر اینکه تاکنون ۶۷ درصد تعهدات در زمینه تولید مواد پروتئینی انجام شده است، افزود: تعهدات تولید مواد پروتئینی در سال ۹۸ بر اساس برنامه ششم توسعه ۵۰۱ هزار و ۱۶ تن در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه به میزان تولید مواد پروتئینی در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: این میزان چهار میلیون و ۷۹۸ هزار و ۳۸ تن بوده است که دو میلیون و ۸۹۹ هزار و ۹ تن مصرف و بیش از دو میلیون و ۱۱۱ هزار تن مازاد مصرف بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در استان ۶ کشتارگاه طیور، ۵ کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین، ۴۲ واحد فرآورده‌های لبنی و ۵۳ مراکز جمع آوری شیر به عنوان صنایع تبدیلی مرتبط با واحدهای پرورش دام و طیور فعال است، اظهار کرد: ۱۷ واحد خوراک دام و طیور، پودر ضایعات کشتارگاهی و استخوان، تخم مرغ هفت واحد، سوسیس، کالباس و همبرگر ۶ واحد و بسته بندی عسل ۱۱ واحد از دیگر صنایع تبدیلی در این زمینه است.

کد خبر 4806393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =