تعیین رئیس چهار فدراسیون انتصابی نیست/ ترکیب مجامع کامل می‌شود

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش تاکید کرد رئیس چهار فدراسیون ورزشی مانند دیگر فدراسیون‌ها از طریق انتخابات تعیین می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، «هراس دو رئیس فدراسیون از یک ابلاغ/ دست وزیر بالاخره باز می شود؟»، عنوان گزارشی است که خبرگزاری مهر در قالب آن به موضوع اساسنامه اصلاحی فدراسیون ها و چگونگی تعیین روسای چهار فدراسیون پزشکی ورزشی، ورزش های همگانی، ورزش های روستایی و زورخانه ای بر اساس آن پرداخت.

در همین رابطه مهدی علی نژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش ضمن ارائه توضیحات تکمیلی تاکید کرد که برای تعیین روسای این چهار فدراسیون بر اساس اساسنامه ویژه آنها عمل می شود.

علی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی برای تمام فدراسیون ها با یک الگوی کلی تدوین شده است اما در عین حال وزارت ورزش این اختیار را دارد که در مورد ۴ فدراسیون اساسنامه متناسب با ماهیت آنها داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه پزشکی ورزشی، ورزش های همگانی، ورزش های روستایی و زورخانه ای چهار فدراسیون موردنظر هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیم اتخاذ شده ترکیب مجمع این فدراسیون ها با دیگر فدراسیون ها که جنبه قهرمانی دارند، متفاوت بوده و بر اساس ماهیت آنها خواهد بود. این موضوع به منزله انتصابی بودن رئیس برای این فدراسیون‌ها نیست.

«همین مسئله ذهنیت مهندسی کردن انتخابات در مورد این چهار فدراسیون را ایجاد نمی کند؟»، علی نژاد در پاسخ به این پرسش گفت: این مسئله دلیلی بر دخالت وزارت ورزش یا ایجاد ذهنیتی مبنی بر انتصاب رئیس برای این فدراسیون ها نیست. روال مجامع این فدراسیون ها مانند دیگر فدراسیون ها است فقط اینکه در ترکیب اعضای مجمع با توجه به کارکرد و ماهیت متفاوت آنها ملاحظاتی در نظر گرفته می شود.

کد خبر 4806409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =