گسترس فرهنگ وقف باعث «رفع آسیبهای اجتماعی» می شود

بندرعباس - مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان گفت: فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد باعث خواهد شد که در جامعه آسیبها از بین رفته و فاصله طبقاتی کم شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسین مهدیان در جمع روحانیون استان، اظهار داشت: سازمان اوقاف اعتقاد دارد لازمه برقراری عدالت اجتماعی و رفع بخشی از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات مردم استفاده از «ظرفیت وقف» در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی در سازمان اوقاف و امور خیریه ترویج و تبلیغ وقف در جامعه است، تصریح کرد: ما بر تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه تاکید داریم زیرا اگر فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد باعث خواهد شد که در جامعه آسیب‌ها از بین رفته و فاصله طبقاتی کم شود.

حجت الاسلام مهدیان، افزود: وقف سنت حسنه‌ای است که تمامی نهادها، سازمانها همه مردم می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند؛ زیرا اگر موقوفه‌ای ایجاد شود به مردم تعلق دارد به عنوان مثال اگر موقوفه‌ای در عرصه سلامت ایجاد شود، خدمت‌رسانی آن موقوفه به مردم است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان بیان داشت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جامعه به دلیل نیازهای مالی یا مشکلات فرهنگی و معنوی است و از آنجا که وقف یکی از کارآمدترین راهکارها برای رفع آسیب‌ها به شمار می‌آید، مردم باید با فواید و اثرات وقف آشنا شوند.

وی گفت: یکی از کارکردهای مثبت وقف کاهش فاصله طبقاتی در جامعه است. البته وقف تنها به موضوع کاهش فقر محدود نمی‌شود، بلکه رفع نیازهای کنونی جامعه در وقف مدنظر است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: سنت حسنه وقف یکی از فرصت‌های مؤثر برای کنترل و پیشگیری از این دغدغه اجتماعی است.

کد خبر 4806478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =