واکنش شورای صنفی دانشجویی به تعطیل نشدن دانشگاهها در آلودگی هوا

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی بیانیه ای به علت آلودگی هوا تهران و عدم تعطیلی دانشگاه ها واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی بیانیه ای به علت آلودگی هوا تهران و عدم تعطیلی دانشگاه ها واکنش نشان داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «سرنوشت نظام سلامت چه خواهد بود وقتی اندیشیدن به سلامت و تندرستی کسانی که متولیان سلامت مردم هستند واپسین موضوعی است که آن هم اگر بخت یار باشد ، به آن گوشه نگاهی می اندازند. ما از سوی گروهی صحبت می کنیم که حافظان سلامت مردم اند اما گویا کسی کوچکترین اهمیتی به سلامت آنها نمی دهد!

مسئولان و مدیران دست اندر کار ، هوای تدبیر بی تدبیریتان  شهرهایمان را خفه و سینه هایمان را تنگ کرده است  اما بیش از آنکه این آلودگی ریه هایمان را بسوزاند و پیش از آنکه اثرات جبران ناپذیرش سلامتی مان را مختل کند؛ دیدن این صحنه های آزاردهنده از اختلافات داخلی و تناقض گویی هایتان در مسائلی به غایت بدیهی و پیش پا افتاده ، قلب هایمان را به درد آورده است.»

این دانشجویان تاکید کرده اند: «مایلیم بدانیم با کدام توجیهات واهی و پوچ با سلامت دانشجویان بازی می کنید؟! واقعا مختل نشدن جزئی برنامه آموزشی و فرار از تحمیل پرداخت هزینه ای مازاد بر برآورد های اولیه بهانه قانع کننده ای است برای به خطر انداختن جان مردم؟!»

شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی در این بیانیه خواستار توجه وزارت بهداشت به موضوع سلامت دانشجویان در زمان آلودگی هوا شده اند.

کد خبر 4806540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =