جلوگیری از قطع ۶ میلیون درخت تنومند در سال

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، با اشاره به امضای موافقت‌نامه تأمین مالی طرح تولید کاغذ، گفت: با این طرح، از قطع ۶ میلیون اصله درخت تنومند در سال جلوگیری می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر، در مراسم امضای موافقت‌نامه تأمین مالی طرح تولید کاغذ در استان خوزستان، اظهار داشت: اجرای طرح تولید کاغذ ، دغدغه مهمی را از کشور رفع خواهد کرد وقطعا اتفاقی مبارک و کاری بزرگ محسوب می‌شود.

وی افزود: کشور سال ها است که درگیر بحث واردات کاغذ بوده است و ما گاهی ناچار شدیم از محموله‌های در حال حمل روی آب اقدام به خریداری کاغذ کنیم درحالی که همسایه ما ترکیه از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کاغذ است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: با سرمایه‌گذاری ۴۶۷ میلیون دلاری و اجرای این پروژه ، ضمن جلوگیری از خروج سالانه ۲۸۵ میلیون دلار ارز ، از قطع شدن ۶میلیون اصله درخت تنومند در سال جلوگیری می شود چراکه این مجموعه از تکنولوژی نوین دوستدار محیط زیست بهره میبرد و با راه اندازی آن دانش فنی کشور درحوزه کاغذسازی توسعه خواهد یافت.

وی با بیان این نکته که بیکاری امروز واقعیتی است که کشور ما دچار آن شده افزود: با اجرای طرح تولید کاغذ ، حدود ۲۰۰۰شغل جدید مستقیم و غیرمستقیم درمنطقه محروم شادگان استان خوزستان طی ۳ سال ایجاد خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام همچنین افزود: با توجه به اینکه از یک طرف اقتصاد کشور بانک محور هست و از طرف دیگر تورم‌، بیکاری و تعطیلی کارخانه ها مردم را آزرده و دارایی و سرمایه آنها را دچار چالش کرده است، مردم انتظار دارند این مشکلات توسط سیستم بانکی کشور برطرف شود.

مخبر گفت: در تدین و تعهد مدیران بانکی کشور به انقلاب اسلامی و در توان بالای اقتصادی آنها هیچ تردیدی وجود ندارد و از این رو جامعه توقع دارد جریان اصلاحی بانک ها برای رفع معضلات و مشکلات جامعه توسط کانون های بانکی دولتی و خصوصی اتفاق بیافتد.

وی، توقع مردم، نخبگان اقتصادی و بزرگان کشور در خصوص ایجاد تحول در سیستم بانکداری را بر زمین مانده توصیف کرد و اظهار داشت: طرح تحول بانک‌ها تنها با طرح و برنامه مسئولان خود بانک‌ها به نتیجه خواهد رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در برخی کشورهای دیگر که این مشکلات وجود داشت هم اصلاح مشکلات توسط سیستم بانکی صورت گرفت و در نتیجه حتی تورم های ۱۴۰ درصدی آن کشورها کاهش پیدا کرد و واردات آنها تبدیل به صادرات شد.

مخبر افزود: ما امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و دوستان ما در حوزه‌های اقتصادی باید کمر همت ببندد تا مشکلات در حوزه بانکی را برطرف کنند.

کد خبر 4806703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =