بمب‌های متحرک در جاده‌های خراسان/ قاچاق سیاه سوخت‌های سهمیه‌ای

بیرجند- تفاوت بالای قیمت سوخت در داخل و خارج از کشور آنچنان سودی نصیب قاچاقچیان کرده که با وجود همه اقدامات دستگاه های مقابله ای سال به سال شاهد افزایش قاچاق سوخت هستیم.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: عالیه نخعی: در حال حاضر پدیده قاچاق سوخت در استان‌های مرزی کشور یکی از چالش‌های اساسی است که امنیت اقتصادی استان‌ها را تحت تأثیر قرار و هزینه‌های فراوانی را تحمیل کرده است.

خراسان جنوبی نیز به واسطه داشتن ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان و قرار گرفتن در مسیر دو کریدور اصلی کشور به صورت گسترده درگیر با پدیده قاچاق سوخت بوده به گونه‌ای که با تلاش دستگاه‌های مقابله‌ای به ویژه نیروی انتظامی طی ماه گذشته نزدیک به یک میلیون و ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در استان کشف شده در حالی که به باور کارشناسان و آگاهان به مسئله قاچاق این تنها بخشی (یک سوم) از حجم واقعی سوخت‌های قاچاق است.

هرچند طبق گفته مسئولان با تلاش نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی در مرزهای شرقی استان قاچاق سوخت از مرزهای استان به صفر رسیده اما به دلیل قرار گرفتن استان در مسیر دو کریدور اصلی قسمت عمده‌ای از محموله‌های قاچاق به سمت مرزهای سیستان از مسیر استان خراسان جنوبی عبور می‌کند که بخشی زیادی از این محموله‌ها از طریق خودروهای متردد از جمله اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و خودروهای سواری به شیوه‌های پنهان و حتی آشکار به صورت مشکی توسط خودروهای تیز رو انجام می‌شود.

محموله‌های قاچاق حمل شده توسط خودروها علاوه بر همه تأثیرات مخربی که بر پیکره اقتصاد کشور دارند، همانند یک بمب متحرک در سطح جاده‌ها در حال حرکت هستند که نه تنها جان خود قاچاقچیان بلکه امنیت هموطنانمان وجان مسافران را در مراکز دپو و مسیر حمل روی جاده‌ها تهدید می‌کنند.

به اذعان کارشناسان یکی از دلایل مهم بروز این پدیده تفاوت بالای قیمت سوخت در این سو و آن سوی مرزهاست، چیزی که قاچاقچیان را به این باور رسانده اگر از هر چند محموله قاچاق تنها یک محموله به آن سوی مرز برسد بازهم آنقدر سود برایشان خواهد داشت که همه خطرات را به جان بخرند.

در این میان هرچند اجرای طرح سهمیه بندی بنزین سبب افزایش هزینه‌های قاچاقچیان و کاهش قاچاق بنزین شده اما بازهم با وجود تفاوت بالای قیمت سایر فرآورده‌های نفتی در خارج از مرزهای کشور حرص و ولع سوداگران قاچاق سوخت وجود دارد.

۵۰ درصد محموله‌های قاچاق کلان سوخت منشأ غیر استانی دارد

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی در این ارتباط در گفت و گو با خبرنگار مهر، قاچاق سوخت را یکی از مهمترین معضلات اجتماعی توسعه اقتصادی استان دانست و گفت: در استان‌های شرقی به لحاظ توسعه نیافتگی خیلی از افراد به سمت مشاغل کاذب از جمله قاچاق سوخت روی آورده‌اند.

دبیری با اشاره به قرارگیری استان در مسیر دو کریدور شمال به جنوب کشور و همجواری آن با کشور افغانستان، بیان کرد: تفاوت بالای قیمتی در جمهوری اسلامی ایران و کشور افغانستان افراد زیادی را به سوداگری قاچاق سوخت واداشته است.

وی با بیان اینکه به رغم همه قانون‌های مقابله‌ای هنوز هم با موضوع قاچاق روبرو هستیم، عنوان داشت: در حوزه استانی به لحاظ شرایط امنیتی پایداری که در مرزهای شرق داریم قاچاق مواد سوختی از مرزهای استان امکان پذیر نیست.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی ادامه داد: اما با توجه به قرارگیری استان در مسیر کریدور مرز شرقی محموله‌ها به سمت استان سیستان و بلوچستان سوق پیدا کرده و از طریق این استان به صورت سازمان یافته به کشورهای دیگر قاچاق می‌شود.

دبیری عنوان داشت: در حال حاضر منشأ قاچاق سوخت کلان در حوزه استان نداریم و در صورت وجود با تیزبینی دستگاه‌های مقابله با آن برخورد شده است.

سوخت سهمیه بگیران در راه قاچاق

وی اضافه کرد: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ تا ۵۰ درصد محموله‌های خرد کشف شده مربوط به داخل استان و مابقی منشأ غیر استانی دارد و عمده کسانی که مبادرت به قاچاق سوخت کردند محموله‌های خود را از کسانی گرفتند که جز سهمیه بگیران سوخت هستند.

دبیری، عمده مصرف کنندگان سوخت تخصیصی را سهمیه بگیران در حوزه کشاورزی، معدنی و صنعتی و حمل و نقل دانست و گفت: به عنوان مثال در حوزه معدنی به ویژه معادن سنگ و یا بهره برداران حوزه کشاورزی (تراکتورداران و مجتمع‌های گلخانه‌ای) دارای سهمیه سوخت هستند که بخشی از این سهمیه ممکن است به مصرف واقعی نرسیده و به سمت قاچاق سوق داده شود.

وی با تأکید بر اینکه میزان سهمیه این واحدها باید طبق یک فرایند مشخص تخصصی توسط خبرگان و کارشناسان تعیین شود، عنوان داشت: هر چه به سمت مدیریت توزیع و مصرف سوخت به تناسب زمان بهره برداری آن در زمان فصول گرم و سرد قدم برداریم به سمت عدم قاچاق نیز رفته‌ایم به عبارت دیگر با مدیرت توزیع و نظارت بر مصرف دیگر سوختی به عنوان سوخت مازاد نمی‌ماند که بخواهد قاچاق شود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: لذا به دنبال این هستیم در بخش کشاورزی و صنعتی، سهمیه بگیران در یک سیستم نظام مند به سهمیه سوخت دست یابند تا سوخت به دست مصرف کننده واقعی برسد.

گردش مالی پنهان قاچاق سوخت

وی از افزایش ۹ درصدی کشفیات فرآورده‌های سوختی طی هشت ماه گذشته خبر داد و گفت: در مجموع طی این مدت یک میلیون و ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط دستگاه‌های مقابله‌ای استان کشف و ضبط شده است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی، ارزش ریالی این محموله‌ها را ۶۶ میلیارد و ۳۲۵ میلیون ریال برآورد کرد و افزود: این رقم در سال گذشته ۴۱ میلیارد و ۲۵۴ میلیون ریال بوده است.

دبیری اضافه کرد: از مجموع این محموله‌ها ۲۰ هزار و ۲۱۱ لیتر بنزین، ۸۸۵ هزار و ۹۶۷ نفت گاز، ۹۵ هزار و ۸۴۳ لیتر نفت سفید و ۲۴ هزار و ۱۰۰ لیتر نیز نفت کوره بوده است.

وی به طرح مدیریت مصرف سوخت اشاره کرد و گفت: به طور حتم این طرح اثرگذاری خود را در بلند مدت بر مسئله قاچاق سوخت به ویژه بنزین خواهد گذاشت.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی اضافه کرد: هر چند تا الان نمی‌توان نظر قطعی در این زمینه ارائه داد اما با این افزایش قیمت تا حدودی توانسته‌ایم هزینه قاچاقچیان را افزایش دهیم اما همچنان این حرص و اشتیاق برای قاچاق مواد سوختی به خارج از کشور وجود دارد.

دیوارهای گوشتی نیز جلوی قاچاق سوخت را نمی‌گیرد

دبیری با بیان اینکه دلیل این امر تفاوت قابل ملاحظه قیمت فرآورده‌های سوختی نسبت به خارج از کشور است، بیان کرد: طبق آخرین اطلاعات قیمت هر لیتر بنزین در پاکستان هشت هزار تومان و گازوئیل پنج هزار و ۶۰۰ تومان و در افغانستان قیمت بنزین هفت هزار تومان و گازوئیل شش هزار و ۵۰۰ تومان در مناطق جدار مرزی آن کشورها در موازات با ج. ا. ا است که با قیمت آن در داخل کشور باز هم تفاوت قابل ملاحظه‌ای وجود دارد.

دبیری با بیان اینکه بیشترین سوخت‌های قاچاق مربوط به سوخت‌هایی از جمله نفت گاز و نفت سفید بوده و بنزین رقم زیادی در قاچاق سوخت از حوزه استانی ندارد، بیان کرد: اما تا زمانی که تفاوت قیمت سوخت باشد قاچاق نیز وجود دارد حتی اگر یک دیوار گوشتی بکشیم باز هم پدیده قاچاق را خواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه با به کارگیری سامانه‌های مدیریت مصرف سوخت می‌توانیم قاچاق سوخت را نیز کاهش دهیم، بیان کرد: به عنوان مثال قبل از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت شهرستان نهبندان در صدر شهرستان‌های پرمصرف کشور بود اما ۱۵ روز بعد از اجرای طرح مصرف سوخت در این شهرستان ۳۰ درصد کاهش یافته است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق لا و ارز خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در این مدت شهرستان طبس ۱۷ درصد کاهش، فردوس ۱۳ درصد، بیرجند هفت درصد و شهرستان قاین چهار درصد کاهش مصرف سوخت داشته‌ایم.

دبیری با بیان اینکه در حال حاضر مردم استان زیاد درگیر با قاچاق سوخت نیستند و خراسان جنوبی بیشتر در مسیر کریدور قاچاق‌های سازمان یافته سوخت قرار دارد، بیان کرد: اما به دلیل تأثیری که این قاچاق در حوزه تهدید امنیتی و اجتماعی برای مردم آسیب جدی دارد مبارزه با این پدیده شوم در دستور کار ویژه دستگاه‌های مقابله‌ای استان قرار دارد.

بمب‌های متحرک سوختی در جاده‌ها

وی با اشاره به اینکه بخشی از این قاچاق سوخت از طریق اتوبوس‌های مسافربری که از مسیر استان در حال تردد هستند به سیستان و بلوچستان حمل می‌شود، بیان داشت: این اتوبوس‌ها همانند یک بمب به متحرک در جاده‌ها هستند که جان همه مسافران خود را تهدید می‌کنند.

دبیری با بیان اینکه برای مقابله با این پدیده در گام نخست شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر را ملزم به این کردیم که از قاچاق سوخت به هر شکل ممکن جلوگیری کنند، اضافه کرد: در این خودروها باک‌های اضافی تعبیه شده بود که رانندگان موظف به حذف این باک‌ها شدند و تنها مجاز به داشتن باک استاندارد شدند.

وی با بیان این‌که در کنار اتوبوس‌ها، خودروهای تیز رو هم به سمت قاچاق سوخت رفته‌اند، بیان داشت: بخش زیادی از این قاچاق‌ها توسط خودرویی مانند پژو صورت می‌گیرد که حتی به صورت مشکی انجام می‌شود و به خودروهای سوخت مشکی معروف هستند.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی ادامه دارد: با توجه به اینکه باک اضافی در خودرو سبب عدم کنترل آن می‌شود از این رو بخش عمده‌ای از سوانح جاده استان مربوط به خودروهای سوختی غیرمجاز است که امنیت مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دبیری افزود: در این راستا با همکاری مجموعه قضائی استان توقیف این خودروها در دستور کار قرار گرفت و حتی خودروهایی که سوخت اضافی نداشتند اما آثار و شواهد قاچاق را داشتن متوقف شدند که همین اقدامات سبب هزینه‌بر شدن اقدامات قاچاقچیان شده است.

افزایش هزینه قاچاقچیان با طرح‌های مدیریت مصرف

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اگر این اقدامات مقابله‌ای نبود پدیده قاچاق سوخت به سمت سیستان و بلوچستان خیلی بیشتر از این می‌بود، عنوان داشت: در حال حاضر با همه اقدامات انجام شده نزدیک به یک سوم محموله‌های قاچاق سوخت کشف می‌شود.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی یادآور شد: به جای اینکه سوخت به قیمت ارزان به ان سوی مرزها قاچاق شود و سود ان نصیب عده‌ای قاچاقچی شود می‌توانیم این سوخت را با قیمت خیلی بالاتر از طریق بازار بورس و از طریق بازارچه‌ها در مرز به فروش برسانیم تا عوائد آن به جای اینکه به یک نفر قاچاقچی برسد به همه مردم برسد و وارد چرخه اقتصادی کشور شود.

آنطور که مسلم است بهترین مقابله با پدیده قاچاق سوخت افزایش هزینه‌های قاچاقیان بوده که این امر از طریق سامانه‌های مدیریتی نطارت بر توزیع ومصرف سوخت قابل انجام است.

کد خبر 4807670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =