بهره گیری از بخش خصوصی برای توسعه چهارمحال و بختیاری ضروری است

شهرکرد- استاندار چهار محال و بختیاری گفت: بهره گیری از بخش خصوصی برای توسعه چهارمحال و بختیاری ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، اقبال عباسی بعد از ظهر پنج شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان بیان کرد: قرار گرفتن استان در بودجه تملک دارایی در رتبه بیستم کشور عدد خوبی نسبت به وضعیت بودجه امسال دولت است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اکنون بودجه در مجلس مطرح است، افزود: بایستی مدیران دستگاه‌های اجرایی برای چکش کاری بودجه اقدام لازم را انجام دهند تا افزایش بودجه عمرانی و جاری صورت گیرد.

وی بیان کرد: ۳۰ درصد از بودجه به صورت استانی توزیع می‌شود و بخشی از بودجه نیز ملی، بخشی هم به صورت گلوبال در وزارتخانه‌ها است که می‌توان با پیگیری سهم هر دستگاه استان را دریافت کرد لذا اکنون باید در مجلس و وزارتخانه‌ها پیگیری شود.

وی بیان کرد: بودجه به دلیل وضعیت اقتصادی کشور به سختی تهیه شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: دولت از چهار مسیر بودجه را تأمین می‌کند و با توجه به وضعیت عمومی کشور تکیه بر مالیات است و امیدی به صادرات نفت و گاز نیست که باید با این بودجه پیش رویم.

وی اظهار داشت: آماده کردن سند توسعه شهرستان‌های استان کاری اساسی بوده که در استان انجام شده است.

وی بیان کرد: موقعیت سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های مختلف، متفاوت است و همواره بر آماده سازی جداگانه سند مجزا برای هر شهرستان در کنار سند توسعه استان تاکید شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سند توسعه استان برای مدیران دستگاه‌های اجرایی کاربرد دارد تا بدانند اعتبارات را در چه بخش‌هایی هزینه کنند.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی نیز با مطالعه سند از موقعیت سرمایه‌گذاری در هر شهرستان مطلع می‌شود.

عباسی گفت: این سند به رویکرد رونق تولید و ایجاد اشتغال تهیه شده که قابل تغییر است.

وی تاکید کرد: سند توسعه اقتصادی شهرستان‌های مختلف استان سندی راهبردی است و اشکالات قابل برطرف شدن است که فرمانداران پس از تکمیل می‌توانند پروژه‌ها را با بخش خصوصی و دولتی پیگیری کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اعتبارات دولت مشخص است پس باید به سمت بخش خصوصی رفت.

کد خبر 4808272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =