ازسرمایه‌گذاران حوزه‌های دامداری و کشت‌های گلخانه‌ای حمایت می شود

بندرعباس - عضو شورای هماگ پایین گفت: از سرمایه‌گذارانی که بتوانند در حوزه‌های کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای، دامداری دام سبک و سنگین و تولید مرغ گوشتی سرمایه‌گذاری کنند حمایت و استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهاجر در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: منطقه هماگ شامل روستاهای هماگ پایین، هماگ بالا، تو تنگ، جزر آباد، چهال گزی است. این روستاها در فاصله ۱۰۵ کیلومتری شهرستان بندرعباس واقع شده‌اند.

وی با بیان اینکه بلندترین ارتفاع در هماگ مربوط به ارتفاعات تشکرد با سه هزار و ۳۳۰ متر است، عنوان کرد: کوه هماگ، ارتفاعات تشکرد، کلات بوکو، ارتفاعات کوه‌باز از جمله ارتفاعت مهمی است که در این منطقه وجود دارد.

عضو شورای اسلامی هماگ پایین ابراز داشت: منطقه هماگ از جمله مناطق خوش و آب و هوای هرمزگان است که در ایام تعطیلات پذیرای مسافران از شهرستان بندرعباس و دیگر شهرستان‌ها است.

هماگ بانک گیاهان دارویی هرمزگان است

مهاجر با بیان اینکه منطقه هماگ چهار فصل است، تصریح کرد: نارنگی، پرتقال، نخیلات، سیب، انار، گردو و انگور از جمله محصولاتی است که در هماگ به دست می‌آیند.

وی با ذکر این نکته که هماگ با دارا بودن گیاهانی چون زیره، کلپوره، مور و آویشن به عنوان بانک گیاهان دارویی شناخته می‌شود، مطرح کرد: هماگ مستعد پوششی مانند بادام وحشی، ارس، بنه و کسور است.

عضو شورای اسلامی هماگ پایین بیان داشت: با توجه به اینکه ارتفاع این منطقه از سطح دریا از هزار و ۲۰۰ متر شروع می‌شود بارندگی بالایی دارد به خصوص بارندگی‌های موسمی تابستانی در منطقه هماگ نازل می‌شود که باعث ایجاد رودخانه‌ای پر آب و شیرین در این منطقه شده است.

مهاجر ادامه داد: ای‌سی آب این رودخانه حدود ۷۰۰ است در صورتی که این رقم برای برخی از آب معدنی‌ها حدود ۴۰۰ است.

برای تجاری‌سازی دام سبک در هماگ استعداد مناسبی وجود دارد

وی با ذکر این نکته که دامداری بز سیاه و بز بومی در این منطقه وجود دارد، اذعان کرد: برای تجاری کردن دامداری دام سبک در منطقه هماگ استعداد بسیار مناسبی وجود دارد.

عضو شورای اسلامی هماگ پایین با ذکر این نکته که حدود ۵۰ هزار هکتار مرتع در منطقه هماگ وجود دارد، اظهار کرد: دامداران در این منطقه می‌توانند برای پیشرفت دامداری خود از مرتع‌های استفاده کنند.

مهاجر گفت: میوه‌های سر درختی مانند انگور، سیب و انار که در بیشترین نقاط استان قابل رشد نیست در این منطقه به وفور کاشت می‌شود که اگر بتواند سرمایه‌های بخش خصوصی و دولتی را وارد این حوزه کرد می‌توان میوه‌های سردرختی تابستانی استان را از همین منطقه تأمین کرد.

وی عنوان کرد: کشاورزی تمام این منطقه حدود هزار هکتار است اما استعداد این را دارد که تا پنج‌هزار هکتار نیز افزایش پیدا کند.

با تمام توان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در هماگ حمایت می‌کنیم

عضو شورای اسلامی هماگ پایین با بیان اینکه ما به عنوان شورای منطقه هماگ با تمام توان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت می‌کینم ابراز داشت: از سرمایه‌گذارانی که بتوانند در حوزه‌های کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای، دامداری دام سبک و سنگین و تولید مرغ گوشتی سرمایه‌گذاری کنند حمایت و استقبال می‌کنیم.

مهاجر گردشگری را یکی از استعدادهای هماگ دانست و تصریح کرد: با توجه بخ اینکه زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه ایجاد نشده است اما همچنان گردشگرانی برای استفاده از آب و هوای این منطقه به هماگ سفر می‌کنند.

بهسازی جاده هماگ باعث رونق سرمایه‌گذاری و گردشگری در این منطقه خواهد شد

وی مهم‌ترین مشکل منطقه هماگ را جاده آن داسنت و مطرح کرد: حدود هشت کیلومتر از جاده‌ای که منشعب از جاده سیاهو و احمدی می‌شود نیاز به زیر سازی دارد. حدود ۲۲ سال است که این جاده احداث شده است و اکنون نیاز به بهسازی در آن حس می‌شود تا گردشگری و سرمایه‌گذاری در این منطقه رونق پیدا کند.

عضو شورای اسلامی هماگ پایین آبیاری تحت فشار و متراکم کردن کشت‌های گلخانه‌ای در منطقه هماگ را بسیار مهم دانست و بیان داشت: کشت‌های گوجه‌فرنگی، خیار سبز، فلفل و گیاهان دارویی اگر به صورت کشت گلخانه‌ای و متراکم در بیایند دارای ارزش افزوده مناسبی خواهد بود.

کد خبر 4808334

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =