ارائه ایده های فرهنگ سازی ایمنی در استارت آپ ها جدی گرفته شود

قزوین- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین گفت: با ارائه ایده هایی در خصوص ترویج فرهنگ ایمنی در استارت آپ ها باید خلاء ناشی از بی توجهی به رفتار ایمنی را جبران کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه رویداد شتاب استارت آپی پنجشنبه شب با حضور حسن اسدی رئیس دانشگاه کار، علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، محمد اسدی دبیر کل کانون عالی بازنشستگان کشور و جمعی از دانشجویان و ایده پردازان در دانشگاه کار شهر الوند برگزار شد.

علی فتح طاهری در این مراسم گفت: در عصر کنونی که تکنولوژی نقش مهمی ایفا می‌کند حضور در بازار رقابت بسیار سخت شده و اگر نتوانیم انتظارات را برآورده کنیم از قافله اقتصاد و علم عقب خواهیم ماند.

وی بیان کرد: در گذشته شاید محیط زیست در اجرای طرح‌ها نادیده گرفته می‌شد اما امروز هر طرح و برنامه‌ای تنها با احترام به محیط زیست می‌تواند تداوم داشته باشد و اجرا شود.

فتحی طاهری تصریح کرد: ورود دانشگاه‌ها به طرح‌های نوین استارت آپی و استقبال دانشجویان از آن نوید می‌دهد که ایده پردازان جوان ما قادرند در عصر دانش و تکنولوژی ظرفیت‌های علمی خود را بروز داده و به رقابت بپردازند و ما باید در دانشگاه‌ها این فرصت را مهیا کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین افزود: خوشبختانه در اولین استارت آپ با موضوع امنیت، بهداشت و محیط زیست طرح‌های خوبی ارائه شد و تعدادی به عنوان برگزیده با نظر هیئت داوران معرفی شدند اما باید پذیرفت همه طرح‌ها خوب بودند و انتظار داریم همچنان طراحان آن با قوت به کار خود ادامه دهند و خود را برگزیده تلقی کنند.

وی بیان کرد: البته از دانشگاه کار هم انتظار می‌رود از همه طرح‌ها به نحو مقتضی تجلیل و حمایت کند تا دانشجویان ما انگیزه تداوم حضور در این عرصه را داشته باشند.

جای طرح‌های فرهنگ ایمنی خالی است

فتحی طاهری در ادامه گفت: جای یک طرح و ایده در این رقابت علمی خالی بود که انتظار داریم در برنامه‌های بعدی به آن نیز توجه شود.

وی افزود: همه طرح‌ها در راستای ایمن سازی محیط کار ارائه شد در حالی که به نظر می‌رسد جای ایده‌هایی در خصوص فرهنگ ایمنی خالی بود و ما باید در این محور نیز ایده‌هایی داشته باشیم.

فتحی طاهری اظهار داشت: باید کمک کنیم تا فرهنگ ایمنی در جامعه پیاده شود برای نمونه در هنگام ساخت و یا بهسازی جاده‌ها همچنان فردی در وسط جاده پرچم می‌زند تا رانندگان متوجه شوند در مسیر پروژه‌ای در حال اجراست و همین طرح ایمنی می‌تواند جان عده‌ای را به مخاطره بیندازد و ما هنوز برای آن طرحی نداده‌ایم.

وی گفت: استفاده از ابزار نوین راه حل مناسبی در توسعه است اما قبل از ابزار باید فکر استفاده را ایجاد کنیم تا برنامه‌ها به نتیجه برسد.

در ادامه از طرح‌های برتر تجلیل شد.

در اولین رویداد استارت آپ در حوزه بهداشت و ایمنی و محیط زیست که با همکاری دانشگاه کار الوند و مرکز جامع علمی کاربردی خانه کارگر و محیط زیست برگزار شد تعداد ۷۶ طرح و ایده ارائه شد که ۱۵ طرح به مرحله داوری رسید و در نهایت از سه ایده های برتر تجلیل شد.

طرح بهینه سازی زمان تولید بیو گاز دامی متعلق به ناصر اینانلو رتبه اول شد، نصب سنسور آلارم رنگی و سنسور صدا بر روی خط کشی عابر پیاده برای نابینایان و ناشنوایان، رتبه دوم را کسب کرد و طرح ماسک دید در دود متعلق به تیم دانشجویی کیایی در رده سوم جای گرفت.
 

کد خبر 4808390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =