توطئه‌های طراحی شده در اتاق فکر دشمن را رصد کنیم

بیرجند- نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: توطئه‌های طراحی شده در اتاق فکر دشمن را باید مرتب و مستمر رصد کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند بیان‌کرد: بر اساس آیات الهی بصیرت بی‌شک محصول تقوا است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند ادامه‌داد: علاوه بر تقوا، باید بدون حب و بغض‌های سیاسی و حزبی و با مشورت با آگاهان در عرصه‌های مختلف به بصیرت رسید.

عبادی با تأکید بر اینکه انسان‌های مکار همواره اهداف خود را از طریق افراد نادان، بی بصیرت و ناآگاه دنبال می‌کنند، افزود: تاریخ بشریت همواره از این ناحیه آسیب دیده است.

وی با اشاره به اینکه در عرصه بصیرت هیچ چیز جای تقوا را نمی‌گیرد، گفت: به همین جهت توده‌های معمول جامعه که اهل دینداری‌اند، در طول ۴۰ سال گذشته همواره در مسیر صراط انقلاب حرکت کردند و گاه دانشمندان بی‌دین خطاهای بزرگ مرتکب شدند.

امام جمعه بیرجند اظهارکرد: دشمن هر گاه از تسلط بر مسلمانان ناامید شود، تلاش بر رسیدن به اهداف خودش از طریق نفوذ می‌کند، که تاریخ اسلام موارد زیادی از این موضوع دارد.

عبادی ادامه‌داد: همین بصیرت مردم باعث شد که فتنه سال ۸۸ حدود هشت ماه، فتنه سال ۹۶ نیز هشت روز و فتنه سال جاری نیز تنها ۴۸ ساعت طول بکشد.

وی افزود: داشتن بصیرت در مواردی که به سرنوشت اجتماعی عموم مردم و جامعه بشریت ارتباط دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: بخشی از دینداری و بصیرت ارتباط مستقیم با دشمن‌شناسی دارد که نباید از این مهم غفلت کنیم.

عبادی با تبیین آسیب‌رسانی دست‌نشاندگان استعمارگران به ایران اسلامی اظهارکرد: دزدیدن ذخایر کشور، بستن حوزه‌های علمیه، کشتار در مسجد گوهرشاد، کشتارهای متعدد علما و قانون کاپیتولاسیون نمونه‌های کوچکی از این آسیب‌ها است.

وی بیان‌کرد: یک ایرانی و یا مسلمان که به هر دلیل مجری طرح و اوامر بیگانه است، بیش از خود دشمنان و استکبار جهانی برای این کشور آسیب‌زا است و نمی‌توان نام «خودی» را بر روی او گذاشت.

امام جمعه بیرجند ادامه‌داد: باید توطئه‌های دشمن در اتاق فکرش را همواره رصد کنیم که این مهم جز با بصیرت محقق نمی‌شود.

وی یادآور شد: هرچند فتنه سال ۹۸ تنها ۴۸ ساعت طول کشید ولی نباید بگذاریم به همین میزان هم در ایران اسلامی دشمن فتنه‌انگیزی کند.

کد خبر 4808516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =