یوم الله ۹ دی در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش شدنی نیست

اصفهان – امام جمعه اصفهان با بیان اینکه یوم الله ۹ دی در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش شدنی نیست، گفت: ملت هوشیار ایران در هیچ برهه‌ای از زمان اجازه اغتشاش به فتنه گران را نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به نزدیک شدن به سالروز ۹ دی اظهار داشت: ۹ دی از یوم الله‌های انقلاب اسلامی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و در این روز ملت ولایت مدار ایران با سرسپردگی تام به امر ولایت و با بصیرت و هوشیاری بساط فتنه را جمع کردند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به نقشه‌های خود بر علیه ملت ایران و در راستای ایجاد اغتشاش در کشور دست نکشیده‌اند، افزود: دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون همواره قصد ضربه زدن به نظام را داشته‌اند و به یقین نقشه‌های آشکار و پنهان آنها برای ضربه زدن به پایه‌های نظام ادامه خواهد داشت چرا که به فرموده قرآن قصد دشمنان بیش از آن است که ظاهر می‌کنند.

هر روزی که در راستای بصیرت افزایی تلاش شود یوم الله است

امام جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه یوم الله ۹ دی در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش شدنی نیست، ابراز داشت: باید بصیرت خود را حفظ کنیم و از نقشه‌های دشمن در برهه‌های مختلف غافل نباشیم چراکه هر روزی که در راستای بصیرت افزایی تلاش کرده و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم یوم الله است.

وی با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات اظهار داشت: برخی افراد ممکن است در زمان انتخابات چه به نفع خود چه دیگران دروغ بگویند که این افراد در واقع با انجام این گناه کبیره دچار از غفلت از یاد خدا شده‌اند حتی اگر ادعای ایمان داشته و به ظاهر مؤمن باشند.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه غفلت از یاد خدا موجب می‌شود تا انسان فریب شیطان را بخورد، بیان داشت: نماز خواندن انسان را از گمراهی باز می‌دارد بدین نحو که فرد مؤمن و نمازخوان باید در اجرای دستورات خداوند بکوشد و از گناه دوری کند.

راه و روش تمام پیامبران الهی در طول تاریخ یکسان بوده است

امام جمعه اصفهان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با تبریک میلاد حضرت مسیح (ع) ابراز داشت: راه و روش تمام پیامبران الهی در طول تاریخ یکسان بوده است و هر یک تصدیق کننده راه پیامبران پیش از خود بوده‌اند چنانکه حضرت مسیح تصدیق کننده آئین حضرت موسی و بشارت دهنده پیامبری حضرت محمد (ص) بوده است.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد در دنیا مدعی پیروی از حضرت مسیح (ع) هستند اما جز مفسده و خونریزی کاری در دنیا ندارند، تاکید کرد: این افراد به یقین پیرو واقعی حضرت مسیح نیستند اما بسیاری از افراد نیز سعی دارند تا از این پیامبر الهی تبعیت کنیم که امیدواریم مسیحیان جهان پیش از بازگشت حضرت مسیح که به عقیده مسلمانان به همراه ظهور امام زمان (عج) خواهد بود به فرمایشات ایشان عمل کرده و پیرو واقعی حضرت باشند.

آیت الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه میزان بی سوادی در کشور بسیار کاهش یافته است، بیان داشت: باید تلاش کنیم که فرد بی سوادی در کشور وجود نداشته باشد چنانچه اگر سوادآموزی در کشور اجباری شده بود اکنون همین تعداد دو میلیون بی سواد را نیز در کشور نداشتیم.

سوادآموزی در آموزه‌های دینی

وی با اشاره به اینکه در آموزه‌های دینی نیز به سواد آموزی اهمیت داده شده است، گفت: در زمان پیامبر پس از فتح مکه اسرای کافری که به مسلمانان سواد می‌آموختند آزاد می‌شدند و گاه مهریه زنان در صورت عدم توان مالی مرد آموزش سواد به زنان بوده است.

امام جمعه اصفهان با تبریک روز پرستار بیان داشت: حقوق پرستاران در کشور ما نسبت به دیگر کشورهای دنیا بسیار اندک است و حتی در برخی مواقع به تعویق نیز می‌افتد، پرستاری شغل سختی است و باید حمایت از این قشر مورد توجه مسئولان باشد.

در پرداخت حقوق به موقع پرستاران نباید کم کاری شود

وی ادامه داد: همانگونه که حقوق پزشکان به تأخیر نمی‌افتد دلیلی وجود ندارد در پرداخت حقوق به موقع پرستاران کم کاری شود چراکه بدین معماست که حقوق قشر ضعیف‌تر نادیده گرفته شده در حالی که در نظام اسلامی این امر صحیح نیست.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه پرستاری شغل بسیار مقدسی است، تاکید کرد: در روایات آمده است که که هرکس برای بهبود زن یا مرد مسلمانی از وی مراقب کند، پروردگار عالمیان، وی را با حضرت ابراهیم محشور و وی را از پل صراط به راحتی عبور خواهد داد، امیدواریم پرستاران عزیز کشورمان با وجود همه مشکلات برای رضای خداوند مسئولیت خود را به درستی انجام داده و آرام بخش روحیه بیماران باشند.

کد خبر 4808635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =