۲۰ درصد مردم به ورزش های همگانی روی آوردند

آمل - رئیس کمیته ورزش بزرگسالان فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور گفت: براساس آمار در حال حاضر ۲۰ درصد از مردم کشور به ورزش های همگانی روی آورده اند و باید این میزان بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق شیرزاد شامگاه جمعه در نخستین همایش کشوری رؤسای کمیته‌های متناظر ورزش پیشکسوتان فدراسیون ورزش همگانی گفت: در جهان پیشکسوتان ورزشی با عنوان سن طلایی شناخته می‌شوند، که آنها الگوهایی بسیار مهم برای ورزش و زندگی جوانان و نوجوانان هستند.

شیرزاد افزود: همه پیشکسوتان ورزشی به عنوان بخشی از تاریخ ارزشمند این کشور هستند و به واسطه افتخارآفرینی شما خاطرات بسیار خوشی را با پیروزی‌ها و قهرمانی‌ها برای مردم رقم زدید.

وی اضافه کرد، که باید نسل جدید ورزش از این تجربیات استفاده کند و شعار ما این است به گذشته افتخار می‌کنیم و به آینده امیدوار هستیم.

شناسایی پیشگامان ورزش در سراسر کشور

رئیس کمیته ورزش بزرگسالان فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور همچنین با بیان اینکه پیشگامان و چهره‌های پرافتخار ورزش کشور که اکنون بازنشسته شدند باید شناسایی و از تجربه‌های خوب آنها استفاده کرد، گفت: با حضور همین چهره‌ها و پیشگامان پیشکسوت ورزشی، بیشتر مردم به میادین و فضاهای عمومی ورزش کشور هدایت و تشویق شدند.

شیرزاد اضافه کرد، بر اساس آمارها هم اکنون حدود ۲۰ درصد از مردم کشور به ورزش همگانی روی آوردند که این امر فقط و فقط با حضور این چهره‌ها بوده است.

صندوق حمایت ورزشی در خدمت پیشکسوتان

رئیس کمیته ورزش بزرگسالان فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور با بیان اینکه یکی از وظایفی که همه در قبال ورزشکاران به خصوص پیشکسوتان افتخارآفرین دارند، حمایت از وضع معیشتی آنان است، گفت: اینکه یک پیشکسوت ورزشی اکنون امورات زندگی خود را به چه نحوی در حال گذران است، باید از سوی متولیان امر جدی و پیگیری شود.

شیرزاد یادآور شد، باید صندوق حمایت از ورزشکاران، در خدمت پیشکسوتان ورزشی نیز باشد و آنها را در زمره حمایتی خود داشته باشد

کد خبر 4808809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =