حدنگاری ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان همدان

همدان - معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از حدنگاری ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا الوندی با اشاره به وجود ۹۰۵ هزار هکتار اراضی ملی در استان که اجرای حدنگاری برای آن اعتبار چندین میلیارد تومانی می‌طلبد، گفت: اعتبار استانی برای اجرای طرح حد نگاری اراضی ملی استان همدان کافی نیست.

الوندی اجرای طرح حدنگاری را به‌عنوان مهمترین سد راه برای جلوگیری از تصرفات اراضی ملی و زمین‌خواری برشمرد و اظهار کرد: اجرای طرح حدنگاری مقدمات تک‌برگی شدن اسناد را فراهم کرد درحالی‌که نسبت به منطبق بودن اسناد سابق با ملک تعارضاتی وجود داشت.

وی ادامه داد: برخی مواقع کارشناسان نیز در زمان تطبیق اسناد قدیمی با ملک دچار اشتباه می‌شدند اما در سند تک‌برگی حتی زمین‌های اطراف ملک و مختصات ملک نیز با مختصات میلی‌متری مشخص می‌شود.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی استان با بیان اینکه اسناد تک‌برگی موجب بالا بردن ضریب امنیت اسناد شد، تصریح کرد: اجرای طرح حد نگاری اشکالات را به حداقل رسانیده است.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه در استان همدان ۹۰۵ هزار هکتار اراضی ملی وجود دارد که برای این میزان اراضی از سال‌های گذشته با اجرای قانون ملی شدن جنگل‌ها و مراتع اجرای مقررات آن در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: تاکنون برای بیش از ۹۰ درصد این اراضی سند مالکیت اخذ شده‌است.

الوندی با بیان اینکه طبق قراردادهای منعقد شده حدود ۲۵۰ هزار هکتار حدنگاری در سال ۹۷ انجام شد، گفت: نقشه این حدنگاری تهیه و در اختیار همکاران در اداره کل ثبت اسناد قرار گرفت تا پس از جانمایی این نقشه‌ها و تثبیت آن‌ها در سامانه مربوطه، جهت صدور سند ترک‌برگی اقدام کنند.

کد خبر 4809065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =