افت کیفیت تحصیلی در قروه/تقویت انگیزه با جشن ستارگان

قروه - پایین آمدن جایگاه تحصیلی قروه به نسبت سال قبل در کنار تأکید بر برگزاری جشن ستارگان با هدف ایجاد انگیزه در دانش آموزان از جمله موارد مطرح شده در شورای آموزش و پرورش قروه بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه صبح امروز شنبه با محوریت برنامه ریزی برای برگزاری جشن ستارگان در حالی برگزار شد که خبرهای حاکی از افت امتیاز کیفیت تحصیلی قروه در سطح استان بود.

در ابتدای این نشست معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش قروه از برگزاری جشن ستارگان با هدف ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان گفت و به مقایسه وضعیت کنکور شهرستان از سال ۹۲ تا کنون پرداخت. «در سال ۹۲ از تعداد ۲ هزار و ۱۹۱ شرکت کننده کنکور سراسری، ۲۲ نفر با کسب رتبه زیر هزار از نظر کیفیت آموزشی قروه را به جایگاه ۱۳ در استان رساندند اما این امتیاز در سال ۹۳ با شرکت ۲ هزار و ۴۷ داوطلب و ۲۸ رتبه زیر هزار به جایگاه ۶ رسید.»

همچنین به گفته «رضا محمدی» جایگاه ششم کیفیت آموزشی در سال ۹۴ با هزار و ۷۳۰ شرکت کننده و کسب ۳۴ رتبه زیر هزار حفظ شد و در سال ۹۵ اما با هزار و ۶۸۳ شرکت کننده و ۲۷ رتبه زیر هزار این جایگاه ششم به چهارم صعود کرد و همین امتیاز برای سال ۹۶ با هزار و ۹۸۵ شرکت کننده و ۳۷ رتبه زیر هزار حفظ شد.

او با بیان اینکه جایگاه کیفیت تحصیلی شهرستان قروه در حالی در ردیف چهارم قرار داشت که در سال ۹۷ با صعودی خیره کننده به دوم رسید، افزود: در سال گذشته ۲ هزار و ۲۵۹ داوطلب در کنکور سراسری شرکت کرد که با ۴۶ رتبه زیر هزار امتیاز کیفیت آموزشی قروه به جایگاه دوم ارتقا یافت.

مطابق اظهارات «محمدی» این ارتقا اما در سال جاری با افت ۳ پله ای مواجه شد به طوری که در کنکور سال جاری با ۲ هزار و ۶۷۷ شرکت کننده و ۲۹ رتبه زیر هزار کیفیت آموزشی قروه به رتبه پنجم در سطح استان نزول کرد.

او در ادامه به بررسی علت این جریان پرداخت. «باتوجه به اینکه از بین ۲ هزار و ۲۴۸ رتبه زیر ۳ هزار استان ۷۹ رتبه و از بین ۲۰۵ رتبه برتر زیر هزار استان ۲۹ رتبه متعلق به شهرستان قروه بوده و از میان ۱۶ منطقه و ناحیه این شهرستان رتبه پنجم را کسب کرده، لذا لازم است در زمینه ارتقای وضعیت کیفیت تحصیلی اقداماتی لحاظ گردد.»

«محمدی» تجلیل از برترین های کنکور سال گذشته، تشکیل کلاس های کنکور برای پایه های دوازدهم و استفاده از توان مالی مدارس خاص و همچنین مدارسی که دانش آموزان برتر در کنکور داشته اند در راستای برگزاری کلاس های کنکور و فعال نمودن کتابخانه های عمومی شهرستان در روزهای تعطیلبه ویژه عید نوروز جهت استفاده داوطلبان کنکور سراسری را از جمله راهکارها ب ای ارتقای کیفیت تحصیلی دانست.

او در ادامه به برگزاری جشن ستارگان و تأثیر آن بر روحیه دانش آموزان اشاره کرد. «جشن ستارگان می تواند در دانش آموز ایجاد انگیزه کرده و از شیوه های موفقیت نخبگان در این عرصه الگو گرفته شود لذا برای برگزاری هرچه بهتر این برنامه نیازمند همیاری و کمک تمامی افراد هستیم.»

این نشست که درگیر حواشی مرتبط به شهرداری و اعتراضات به آن شد، مثل همیشه با بحث در خصوص کمک به برگزاری جشن ستارگان به پایان رسید. مشکلی که برای اکثر مراسم ها وجود دارد و این در حالی است که متولیان امر یک بار برای همیشه بودجه ای را به این موارد اختصاص نمی دهند و تنها از ادارات درخواست کمک مالی دارند.

از طرفی دیگر تعدادی از اعضای شورای آموزش و پروش قروه نسبت به برگزاری این جشن و تأثیرگذاری آن سخن گفتند و عده ای هم بیان کردند بیشتر باید به تارکان تحصیل پرداخته شود نه نخبگان علمی.

با این وجود پس از بررسی های لازم تصمیم گرفته شد که جشن ستارگان بعد از پایان امتحانات دانشگاه ها برگزار شود.

کد خبر 4809091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =