درآمدزایی ۴ میلیاری صندوق در سال/ کف پرداختی ٧٠ درصد افزایش داشت

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی از افزایش درآمدزایی سالانه این صندوق خبر داد و گفت: هدف ما این است که حرمت پیشکسوتان در زمان زنده بودنشان نگه داشته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی ابطحی که مردادماه سال گذشته با حکم مسعود سلطانی فر وزیر ورزش به عنوان مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی منصوب شد امروز شنبه در نخستین نشست خبری خود که در محل این صندوق برگزار شد، فعالیت‌های انجام شده را تشریح و در مورد برنامه‌های پیش رو نیز توضیح داد.

وی در آغاز این نشست خبری گفت: معتقدم اگر فرصت خدمت گزاری باشد حتی اگر کوتاه باشد مانند دوره امیرکبیر، می‌توان کارهایی انجام داد که آیندگان خود را وامدار آن بدانند.

ابطحی ادامه داد: برای انجام ماموریت خود در صندوق، بساط برنامه‌ها و کارهای پُر هزینه را برچیدم. نگاه ما درآمدزایی و حرمت گذاری است و به همین دلیل هر برنامه‌ای را اجرا کردیم در جهت درآمدزایی برای صندوق بود.

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش با اشاره به افتتاح خانه پیشکسوتان ورزش و اینکه این خانه یک حلقه مفقوده در ورزش بود، خاطرنشان کرد: پیشکسوتان افرادی هستند که ما حس نوستالژیک به آنها داریم، این افراد نباید در گیر و دار زندگی فراموش شوند. به همین دلیل اقدام به تاسیس خانه پیشکسوتان کردیم تا به بهانه‌هایی مانند تولد آنها را کنار هم ببینیم، ما برای ارج نهادن به پیشکسوتان منتظر مرگ آنها نمی‌نشینیم.

ابطحی با بیان اینکه ورزش ایران ظرفیت‌هایی زیادی دارد که متاسفانه در بسیاری از ادوار مغفول ماند، ادامه داد: طی این مدت تمهیدات اندیشیده شد تا امکانات ورزشی استان تهران به صورت رایگان در اختیار پیشکسوتان باشد. همچنین با توافق شورای شهر مقرر شد از سال آینده بلیت مترو و اتوبوس به صورت رایگان در اختیار پیشکسوتان باشد.

وی با تاکید بر اینکه نامگذاری برخی خیابان‌های تهران به نام پیشکسوتان دیگر توافق صورت گرفته با شورای شهر است، یادآور شد: قرار نیست فقط در مورد افرادی که کنارمان نیستند اینگونه اقدامات انجام شود. بعضاً خیابان‌های شهر به نام پیشکسوتانی ثبت می‌شود که در قید حیات هستند.

به گفته ابطحی افتتاح خانه پیشکسوتان در مشهد که تا پایان سال انجام می‌شود و مهیا شدن شرایطی برای معاینه پیشکسوتان در محل صندوق از دیگر برنامه‌هایی است که پیگیری آن در دستور کار است.

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی تاکید کرد: همه تلاش در این جهت است که پیشکسوتان حرمت ببینند. کار دیگری که انجام شد و خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت این است که طبق توافق با معاون قوه قضائیه مقرر شد تا از ظرفیت پیشکسوتان در این قوه استفاده شود.

وی با یادآوری نامگذاری روز ١٧ دی ماه به نام مرحوم غلامرضا تختی و اینکه اقدامات انجام شده برای ثبت این روز در تقویم رسمی کشور در حال نتیجه گیری است، صحبت‌های خود را ادامه داد و گفت: امیدوارم اینها هدیه کوچک ما به مقام پیشکسوتان باشد. همه این اقدامات با حمایت وزیر ورزش انجام می‌شود. از ریاست کمیته المپیک و پارالمپیک هم بابت حمایت هاشون تشکر می‌کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی ابطحی در ادامه نشست خبری خود پاسخگوی سوالات نمایندگان رسانه‌ها بود.

وی در این بخش و در واکنش به طرح پیشنهادی مبنی بر اختصاص حداکثر برنامه‌ها و بودجه صندوق به پیشکسوتان - نه قهرمانان - گفت: خوشبختانه با توجه به قانون تاسیس وزارت ورزش و تاسیس صندوق، مجلس تصویب کرد تا ۶ ماه بعد از قانون تاسیس وزارت، صندوق برای اصلاح اساسنامه وقت دارد تا برنامه خدمتی خود را وسیع‌تر کند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «آیا صندوق صرفاً قهرمانان مدال آور را شناسایی می‌کند یا برای ورزشکارانی که امروز به دست فروشی روی آورده‌اند هم برنامه دارید؟»، گفت: در حال حاضر ١٠ هزار نفر عضو صندوق هستند که از طرف فدراسیون‌ها معرفی شده‌اند. اگر کسی معرفی نشده یا به فدراسیون مراجعه نکرده یا فدراسیون او را حائز شرایط ندانسته است. قبلاً قهرمانان آسیا، جهان، المپیک و پارالمپیک عضو صندوق بودند که با تصویب مجلس قهرمانان ملی هم اضافه شده‌اند.

ابطحی با تاکید بر اینکه مستمری اعضای صندوق در یک سال گذشته به صورت مستمر پرداخت شده، گفت: نمی‌توانم منکر کوتاهی در این زمینه در ادوار گذشته شوم اما من باید بار مسئولیت خود را به دوش بکشم. قبول دارم که پرداختی‌ها کم است اما بدون تبعیض است.

مشاور وزیر ورزش با بیان اینکه با حمایت وزیر ورزش کف پرداختی‌های صندوق ٧٠ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: بخشی از منابع ما توسط وزارت ورزش تامین می‌شود. ماهیانه رقم خوبی در اختیارمان قرار می‌گیرد. علاوه بر این از محل شرکت‌های خود هم درآمدزایی داریم. این شرکت‌ها قبلاً سودآور نبودند اما الان وضعیت شان به گونه‌ای شده که از سود ٧ میلیون در سال‌های قبل به ٤ میلیارد رسیده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی همچنین در مورد گلایه ورزشکاران از پرداختی این صندوق گفت: ٣٠٠هزارتومان، ٢ میلیون و ٧٠٠ هزار تومان کمترین و بیشترین پرداختی ما به اعضا است، البته حقوق ٣٠٠ هزار تومانی قبل از این ١٨٠ هزار تومان بود اما بدون افزایش بودجه این اقدام را انجام دادیم.

ابطحی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در رابطه با مدیریت انجام ورزش‌های الکترونیک اینگونه توضیح داد و گفت: یکی از فرصت سازی های انجام شده در صندوق این است که در مورد انجمن‌هایی که مغفول مانده‌اند، برنامه داشته باشیم. در همین راستا با وزیر صحبت کردیم و در نهایت موافقت شد انجمن ورزش‌های الکترونیکی به صندوق منتقل شود. این انجمن از نظر کارکردی زیر نظر صندوق و از نظر برنامه زیر نظر ورزش همگانی است. امیدواریم این انجمن خوب درآمدزایی کند. اگر حمایت وزارت را داشته باشیم، می‌توانیم چهره‌ها را جذب کرده و لیگ حرفه‌ای ورزش‌های الکترونیک را راه اندازی کنیم. ۴۰۰ میلیون دلار در سال گردش مالی فعالیت‌های این رشته است که در صورت مدیریت یک درصد آن به ورزش اختصاص داده می‌شود.

وی همچنین در مورد پرسشی مبنی بر اینکه آیا برای مدال آوران المپیک توکیو برنامه‌ای دارید، گفت: امیدوارم در این رویداد مدال‌های خوشرنگی بگیریم. بعد از المپیک ورزشکاران مدال آور باید توسط فدراسیون‌های شان معرفی شوند تا طبق قوانین خودمان برای آنها مستمری داشته باشیم.

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمان و پیشکسوتان ورزش در پایان پیشاپیش سال ٩٩ را تبریک گفت.

کد خبر 4809155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =