بازسازی بافت قدیمی شهرهمدان بااجرای طرح های مطالعاتی دنبال می شود

همدان - رئیس شورای شهر همدان گفت: بازسازی بافت قدیمی شهرهمدان با اجرای طرح های مطالعاتی دنبال می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران گردان صبح شنبه در سومین نشست نقد و بررسی کتاب با عنوان معرفی کتاب «جولان همدان» کهبه همت مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان برگزار شد، با بیان اینکه تعاملات خوبی را با دانشگاه‌های شهر و اساتید علم و هنر در استان و به ویژه شهر همدان داریم، گفت: امروز شهرداری علاوه بر اینکه یک نهاد خدماتی است، به نهاد فرهنگی و اجتماعی نیز مبدل شده و نمونه بارز آن همین اقداماتی است که مرکز مطالعات شورا انجام می‌دهد.

کامران گردان با اشاره به مبحث حقوق عامه و با تأکید بر تعامل بیشتر با دانشگاه‌ها، افزود: کتاب وکتاب‌خوانی می‌تواند مرجعی برای بازسازی و کارهای اجرایی باشد و نمایی کلی از بازسازی بافت قدیمی شهر را در اختیار ما بگذارد و کمک به بازسازی بافت قدیمی شهر داشته باشد.

لزوم استفاده از اندیشمندان برای حفظ محلات تاریخی و ثروت‌های فرهنگی

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان هم با بیان اینکه هدف ما استفاده از فکر و اندیشه اندیشمندان در اداره بهتر شهر همدان است، اظهار کرد: مرکز مطالعات شورا قصد دارد از فکر و نظر اساتید دانشگاهی و اندیشمندان و شهروندان برای دستیابی به اهداف استفاده کند.

ابراهیم مولوی افزود: در مرکز مطالعات از طرح‌هایی که مانع اجرای پروژه‌های تخریبی و یا رفع‌کننده مشکلات شهری است، استقبال می‌کنیم.

مولوی با اشاره به حفظ اسامی قدیمی در شهر و هویت‌های فرهنگی، عنوان کرد: حفظ هویت‌ها وظیفه ماست و اینها ثروت‌های فرهنگی ما هستند که باید حفظ شوند.

وی با بیان اینکه همدان، نخستین شهری است که طرح شهرسازی برای آن اجرا می‌شود، گفت: محلات تاریخی ثروت‌های فرهنگی ما هستند و دست یاری به سمت همه اندیشمندان و اساتید دانشگاهی دراز می‌کنیم تا این بافت‌ها را حفظ کنیم.

مولوی با اشاره به اینکه هر زمان مردم با مدیریت شهری همراه شدند، آن شهر زنده شد و توسعه یافت، به پیاده‌راه بوعلی و پیاده‌راه اکباتان و بافت تاریخی بازار همدان و وصل شدن آن به تپه تاریخی هگمتانه اشاره و بیان کرد: برای شهر خودمان، که خانه خودمان است هر کاری بتوانیم انجام می‌دهیم.

کد خبر 4809223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =