بیماری‌های قلبی و عروقی در راس علت فوتی‌ها/ ثبت ۳۶۹ دو قلوزایی

خرم‌آباد- مدیرکل ثبت احوال لرستان، بیماری‌های قلبی و عروقی را در راس علت فوتی‌ها در این استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی امانی پور امروز شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها با اشاره به آمار وقایع حیاتی ثبت شده در لرستان طی ۹ ماهه امسال، اظهار داشت: در این مدت ۱۱ هزار و ۴۷۳ واقعه ولادت پسر معادل ۵۲.۵ درصد و ۱۰ هزار و ۳۶۲ واقعه ولادت دختر و معادل ۴۷.۵ درصد در این استان به ثبت رسیده است.

وی، گفت: در مجموع به ازای هر ۱۱۱ پسر ۱۰۰ دختر در استان متولد شده است، میانگین سن مادران ۲۹ سال و میانگین سن پدران ۳۴ سال بوده که از تعداد کل ولادت‌های ثبت شده تعداد ۱۳ هزار و ۸۴۱ مورد و معادل ۶۳.۴ درصد شهری و هفت هزار و ۹۹۴ مورد و معادل ۳۶.۶ درصد روستایی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان، افزود: در مدت زمان یاد شده در هر شبانه روز به طور متوسط ۷۹ نوزاد و در هر ساعت تقریباً ۳ نوزاد در استان متولد شده است.

امانی پور، تصریح کرد: ۹۸.۹ درصد از ولادت‌های ثبت شده استان در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده‌اند که در این مدت ۳۶۹ مورد از ولادت‌های ثبت شده مربوط به نوزادان دو قلو و ۱۲ مورد سه قلو بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین در این مدت تعداد شش هزار و ۹۰۲ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است، افزود: از کل فوت‌های ثبت شده در این مدت چهار هزار و ۴۷ نفر معادل ۵۸.۶ درصد مرد و دو هزار و ۸۵۵ نفر و معادل ۴۱.۴ درصد زن بوده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال لرستان، عنوان کرد: از تعداد کل فوت‌های ثبت شده تعداد چهار هزار و ۹۶۴ مورد و معادل ۷۱.۹ درصد شهری و هزار و ۹۷۳ مورد و معادل ۲۸.۱ درصد روستایی بوده است.

امانی پور، گفت: به طور متوسط در هر شبانه روز ۲۵ مورد فوت در استان به ثبت رسیده و در هر ساعت تقریباً یک نفر ثبت شده است.

وی، گفت: ۹۲.۶ درصد از فوت‌های استان در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان، مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در مدت زمان یاد شده را بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های بد تعریف شده مانند کهولت سن، سرطان و سایر تومورها، حوادث غیر عمدی، عنوان کرد.

کد خبر 4809254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =