معرفی ۲ هزار و ۵۰۰ هنرمند، نویسنده و روزنامه نگار به سازمان تأمین

در سه ماهه سوم سال جاری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور از سوی صندوق اعتباری هنربه سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق هنر با اعلام این خبر گفت: با توجه به وظیفه ذاتی صندوق در حمایت از پدیدآورندگان فرهنگی و هنری کشور طی ۳ سال گذشته با برنامه ریزی دقیق، عمده توجه خود را به مسائل بیمه‌ای اهالی فرهنگ و هنر معطوف کردیم.

مدیرعامل صندوق هنر در ادامه افزود: در سال ۹۵ تنها ۱۶۱۶ نفر از سوی صندوق به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند. در سال ۹۶ با امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی تعداد ۱۱۴۴۸ نفر برای دریافت خدمات بیمه‌ای معرفی شدند. در سال ۹۷ بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر ودر نه ماهه سال ۹۸ نیزطی سه مرحله تعداد ۷ هزار و ۷۷۵ نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

وی با یادآوری توافق سازمان تأمین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اعضای صندوق اعتباری هنر ضمن برخورداری از حمایت‌های مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، شامل فوت و بازنشستگی، از کمک ویژه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معادل ۱۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال، بابت حق بیمه ماهانه برخوردار می‌شوند و ۸ درصد توسط فرد پرداخت می‌شود. سهم پرداختی صندوق اعتباری هنر در سال ۹۸ برای حق بیمه هنرمندان سالانه ۴۵ میلیارد تومان می‌باشد.

او در ادامه سخنانش با اشاره به ثمر نشستن برنامه‌های صندوق گفت: با توسعه کمی و کیفی خدمات بیمه تأمین اجتماعی طی ۳ سال اخیر بیش از ۶۰ درصد به ظرفیت جمعیت تحت پوشش بیمه نسبت به سال‌های قبل افزوده شده است و بدهی انباشته صندوق به سازمان تأمین اجتماعی به طور کامل تسویه شد.

کد خبر 4809275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =