اجرای طرح «یک هیئت یک منطقه »در زنجان

زنجان-مدیکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، از اجرای طرح یک هیئت یک منطقه خبرداد و گفت: اگر مساجد تقویت شود بسیاری از مسائل آموزشی و توانمندی مناطق آسیب پذیر به خوبی رفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید احمدی ظهر شنبه در دیدار با استاندار زنجان در محل استانداری زنجان، به حماسه ۹ دی اشاره کرد و گفت: این روز از ماندگارترین وقایع تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی ۹ دی را اقتدار نظام و انقلاب اعلام کردو گفت: در این روز هیئت‌های مذهبی با مردم بودند و این حضور باعث شد که فتنه سال ۸۸ خاموش شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، از ثبت بیش از ۷۰۰ هئیت مذهبی در استان در سامانه طوبی خبر داد و اظهار کرد: این تعداد هیئت مذهبی در استان ظرفیت بسیار عظیمی هستند که باید از این فرصت به خوبی استفاده شود.

احمدی براجرایی کردن برنامه‌ها با محوریت مساجد تاکید کر د و افزود: باید کار کرد مساجد تقویت شود.

وی ابراز کرد: هیئت‌های مذهبی به عنوان کانون متراکم جمعیتی هستند و هیئت‌های مذهبی جایی است که با همه اقشار مختلف جامعه ارتباط داشته و رده‌های مختلف سنی و جنسی در آن حضور دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید دارند و هیئت‌های مذهبی باید به بحث کاهش آسیب‌های ورود پیدا کنند که در این خصوص تبلیغات اسلامی استان برنامه‌های ویژه‌ای در دست اجرا دارد.

احمدی گفت: تربیت مبلغان مخصوص هیئت‌های مذهبی است که درهمین راستا ۶۰ طلبه جوان و توانمند در هیئت‌های مذهبی فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری کاهش آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: در این زمینه برنامه‌های خوبی برای کاهش این آسیب‌ها پیش‌بینی شده و در شهرستان ابهر منطقه حسین‌آباد و در شهر زنجان هفت منطقه آسیب‌پذیر شناسایی شده است.

احمدی ابراز کرد: برای هیئت‌های مذهبی هیئت اندیشه‌ورز باید ایده بدهد؛ چرا که با تحقق این موضوع می‌توان شاهد کاهش مشکلات اجتماعی در استان باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: حضور جدی مردم در صحنه باعث می‌شود که برنامه‌ها به خوبی جلو پیش برود چرا که انقلاب و دفاع مقدس با حضور مردم توانست به اهداف خود برسد.

احمدی گفت: طرح مناطق آسیب پذیر از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در حال پیگیری است و در این زمینه ائمه جماعت با تشکیل کارگروه ورود جدی خواهند داشت.

وی از اجرای طرح یک هیئت یک منطقه خبرداد و گفت: اگر مساجد تقویت شود بسیاری از مسائل آموزشی و توانمندی مناطق آسیب پذیر به خوبی رفع می‌شود.

کد خبر 4809441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =