کنفرانس وزیران دین، ​​اوقاف و امور اسلامی برگزار شد

کنفرانس وزیران دین، ​​اوقاف و امور اسلامی با حضور وزرای دین کشورهای مختلف و کشورهای عضو هئیت اجرایی این کنفرانس در امان، اردن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هشت کشور عضو هیئت اجرایی کنفرانس وزیران دین، ​​اوقاف و امور اسلامی دوازدهمین جلسه خود را ۲۷دسامبر ۲۰۱۹ در امان، اردن برگزار کردند.

در این کنفرانس، زین التوحید، معاون وزیر دین اندونزی به نمایندگی از وزیر دین اندونزی و مخلص حنفی، رئیس کمیسیون تصحیح مصحف قرآن از اندونزی، وزیر اوقاف مصر، وزیر دین پاکستان و گامبیا، مدیرکل امور اسلامی کویت و مدیرکل اوقاف مراکش حاضر بودند.

جلسه توسط وزیر امور اسلامی و ارشاد عربستان سعودی و وزیر اوقاف، امور اسلامی و اماکن مقدس اردن اداره شد.

معاون وزیر دین اندونزی در سخنان خود در آغاز جلسه چالش های بزرگ امروز جهان اسلام اعم از داخلی و خارجی از جمله تهدید افراط گرایی و تروریسم و ​​پدیده اسلام هراسی را یاد آور شد و گفت: برای مقابله با این همه چالش ها و تهدیدات، کشورهای اسلامی نیاز به همکاری نزدیک دارند.

وی گفت: اندونزی تمام تلاش و ابتکار عمل را برای یافتن راه حل هایی برای همه مشکلات جهانی پیش رو، اعم از افراط گرایی و رادیکالیسم، تجدید گفتمان دینی، مدیریت اوقاف، مساجد کاملاً پشتیبانی می کند. دولت اندونزی به رهبری رئیس جمهور جوکو ویدودو در مقابله با تهدید رادیکالیسم و ​​افراط گرایی و همچنین تعهد به تأیید اعتدال دینی بسیار جدی است.

همچنین در این کنفرانس درباره مسایل دینی که در کنفرانس وزیران دین، ​​امور اسلامی و اوقاف کشورهای اسلامی که در سال ۲۰۲۰ در عربستان سعودی برگزار می شود، بحث شد و به پیشنهاد سازمان همکاری های اسلامی، موضوع آن جلسه «اعتدال به عنوان راهی برای زندگی» شد.

ضمنا توافق شد که دو ماه قبل از جلسه وزرا، جلسه‌ای از کشورهای عضو هیئت اجرایی در مصر برگزار شود.

نماینده اندونزی پیشنهاد داد که موضوع اسلام هراسی که اخیراً به ویژه در غرب تقویت شده است، یکی از مباحث باشد.

علاوه بر این، حاضران در کنفرانس پیشنهاد اندونزی را برای بحث در مورد سوء استفاده از رسانه های اجتماعی برای گسترش سخنان نفرت انگیز و فتنه به نام دین پذیرفتند. در جلسه بحث و گفتگو، زین التوحید نقش علما را از طریق فتوای مجلس علمای اندونزی در مورد معاملات الکترونیکی و سوء استفاده از رسانه های اجتماعی توضیح داد.

سایر مباحث مورد بحث شامل تجربه کشورهای اسلامی در مدیریت وقف جهت بهبود اقتصاد جامعه، سوء استفاده منبرها در گسترش سخنان نفرت آنگیز و جریان افراطی، مدیریت تبلیغ، مفهوم تابعیت (مواطنه) و غیره بود.

کد خبر 4809454

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha