دستورالعمل به کارگیری عوامل اجرایی بی‌طرف در انتخابات ابلاغ میشود

خرم‌آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: در قالب دستورالعمل به فرمانداران ابلاغ خواهیم کرد که در هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های اجرایی شعبات اخذ رأی، نیروهای بی‌طرف به کارگیری شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی امروز شنبه در نشست رؤسای کمیته‌های ستاد انتخابات لرستان با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیاز به هماهنگی‌های بیشتری دارد، لذا جلسات مختلفی در این راستا برگزار می‌کنیم و مسائل رصد می‌شود، اظهار داشت: مطالعه زیرساخت‌هایی که در ۱۱ شهرستان و ۷ حوزه انتخابیه لرستان نیاز است، به صورت روزانه انجام می‌شود و دستورات لازم داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای برگزاری انتخابات الکترونیک، آمادگی خود را اعلام کرده ایم و تقاضای این امر را از وزارت کشور هم داشته ایم، تصریح کرد: در اکثر شهرستان‌ها قادر هستیم انتخابات را الکترونیکی برگزار کنیم اما شرط آن موافقت وزارت کشور است، اصل الکترونیکی برگزار کردن مستلزم موافقت شورای نگهبان است که تاکنون موافقت به عمل نیامده است؛ لذا مادامی که شورای نگهبان با برگزاری الکترونیکی انتخابات موافقت نکند این امر محقق نخواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه در سطوحی که لازم است برخی زیرساخت‌ها فراهم شود تا سرعت برگزاری انتخابات را بالا ببریم، عزیزان تلاش کرده اند و تمام امکانات را به کار گیری کرده ایم تا روان سازی کنیم و تمام موانع سر راه برگزاری انتخابات در شهرستان‌ها و بخش‌ها را برطرف کنیم، افزود: امروز گزارشی نداریم که در جایی مشکلی وجود داشته باشد که مانع برگزاری انتخابات باشد.

ثمینی با اشاره به اینکه دو وجه کار را پیگیری می‌کنیم، نخست آنکه تمام زیرساخت‌های برگزاری فراهم و تحت رصد است، گفت: نکته دوم این است که عزیزان در هیئت بازرسی مکمل و مقوم برگزار کنندگان انتخابات هستند، هیئت مرکزی و هیئت‌های استانی و شهرستانی در حوزه بازرسی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه دوره‌ها و نشست‌های توجیحی لازم برای بازرسین و برخی عوامل برگزار کننده انتخابات تاکنون برگزار شده است، تصریح کرد: توسط کمیته آموزش ما برنامه ریزی شده و دو دوره آموزشی برگزار شده و تا پایان دی ماه نیز ۴ دوره آموزشی دیگر داریم. به مرور آموزش عوامل اجرایی سر صندوق و نمایندگان فرمانداران را خواهیم داشت.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه نکته قابل توجه دیگر این است که به فرمانداران عرض کرده ایم و در قالب دستورالعمل هم ابلاغ خواهیم کرد که هم در هیئت‌های اجرایی و هم در هیئت‌های اجرایی شعبات اخذ رأی، دقت لازم را داشته باشند و سر صندوق عوامل اجرایی منتصب به کاندیدای خاصی نباشند؛ یا نیروی بی طرف باشد یا از سلایق مختلف گذاشته شود تا هم سلامت انتخابات را تضمین کنند و هم بی طرفی خود در اجرا را تضمین کنند، افزود: بازرسین هم باید این امانت را رعایت کنند و نظارت خود را دقیق کنند و اگر اشکالی در اجرا مشاهده کردند بلافاصله به رده‌های بالا و فرماندار و نمایندگان فرماندار اطلاع دهند تا مشکل برطرف شود.

ثمینی با اشاره به اینکه در خصوص امنیت انتخابات، لرستان از امن ترین استان‌های کشور است و تدابیری هم که در برگزاری انتخابات اتخاذ کرده ایم و مرور خواهیم کرد این است که هیچ نکته امنیتی و ضد امنیتی در استان وجود ندارد، اظهار داشت: لرستان در کمال آرامش، امنیت و سلامت انتخابات را برگزار خواهد کرد و مردم هم سر سوزنی دغدغه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه ۸ روز مانده به روز برگزاری انتخابات فعالیت‌های تبلیغاتی از سوی داوطلبان انتخابات مجلس آغاز می‌شود و ۲۴ ساعت قبل از شروع ساعت رأی گیری تبلیغات انتخاباتی به پایان می‌رسد، تصریح کرد: در روز جمعه دوم اسفندماه رأس ساعت هشت صبح فرآیند رأی گیری آغاز می‌شود.

کد خبر 4809527

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =