۲۰۰ میلیارد تومان برای درآمدزایی شهرداری‌های استان سمنان جذب شد

سمنان - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان، گفت: شهرداری‌های استان توانستند ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع بخش خصوصی در زمینهٔ درآمدزایی را جذب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، راضیه شهاب شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه پیگیری برای فعال‌سازی هیئت‌های عالی سرمایه‌گذاری در شهرداری‌ها برای جذب سرمایه‌گذار و تأمین منابع مالی و درآمدی پایدار برای شهرداری‌های استان در زمره اقدامات دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بوده است، تأکید کرد: تاکنون شاهد جذب قریب به ۲۰۰ میلیارد تومان منابع بخش خصوصی در این خصوص بوده‌ایم.

وی همچنین از پیگیری امور مربوط به خسارات سیل وارده به شهرهای استان و اخذ اطلاعات و جمع‌بندی و ثبت در سامانه سجاد خبر داد و افزود: اتخاذ تصمیم در خصوص نحوه و میزان توزیع رقم ۲۴ میلیارد ریال تخصیصی به شهرداری‌های استان از طریق مبادله موافقت‌نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در زمره دیگر اقدامات دفتر شهری و شوراهای استانداری سمنان بوده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان همچنین از جذب و تخصیص هفت میلیارد و ۴۰۹ میلیون ریال اعتبارات ماده ۵۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای احداث، تکمیل و مرمت ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهرهای مشمول موارد ذکرشده در استان خبر داد.

شهاب بیان کرد: دفتر شهری و شهرداری‌های استانداری سمنان همچنین پیگیری برای جذب و واریز پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده ۵۸ قانون الحاق مؤدی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای اجرای پروژه‌های گردشگری، احداث خطوط پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری و … را در دستور کار داشته است.

وی افزود: دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همچنین برای جذب مبلغ ۴۸ میلیارد ریال اعتبارات موضوع‌بند (ه) تبصره یک قانون بودجه به‌حساب ۱۷ شهرداری با جمعیت کمتر ۵۰ هزار نفر در سطح استان سمنان تلاش کرده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان، گفت: شرکت در جلسات ستاد پایش سامانه‌های حمل‌ونقل شهری و پیگیری مصوبات و سایر امور محوله توسط کارگروه و برگزاری ۳۲۴ دوره آموزشی حضوری و ۶۰ دوره آموزشی غیرحضوری با بیش از چهار هزار نفر در قالب ۶۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی ازجمله دیگر اقدامات دفتر شهری و شوراهای استانداری بوده است.

کد خبر 4809815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =