دست کسانی را که به دنبال خرید رأی هستند رو می‌کنیم

کرمان - فرمانده سپاه ثارالله کرمان با اشاره به اینکه برخی به دنبال خارج کردن مجلس از مسیر قانونی هستند، گفت: دست کسانی را که می‌خواهند با پول رأی بخرند رو می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه صبح یکشنبه در نشست خبری با موضوع «۹ دی و فتنه ۸۸» بیان داشت: مقام معظم رهبری فرمودند صرفاً پرداختن به شعار نمی‌تواند عمق یک موضوع را نشان دهد بلکه ریشه‌ای باید به موضوع پرداخته شود بنابراین ۹ دی و فتنه ۸۸ هم از این امر مستثنی نیست که در رابطه با آن باید اصول و مبانی و ریشه‌ها را مورد مطالعه قرار دهیم.

وی افزود: اصحاب رسانه باید همیشه به ریشه‌ها بپردازند تا بتوانند به واقعیت‌ها دست یابید نه آنطور که دیگران ترسیم می‌کنند عمل کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با طرح این پرسش که چرا فتنه ۷۸، ۸۸، ۹۶ و فتنه سال ۹۸ شکل گرفته و دلایل شکل گیری فتنه‌ها چیست و چرا بعد از فتنه ۷۸ و ۸۸ ما شاهد ۹ دی هستیم؟ گفت: برخی از افراد صاحب قدرت و ثروت در استان از ما سوالاتی دارند و مردم نیز از آنها سوالاتی دارند.

وی اظهار داشت: در دولت سازندگی یک جریان فکری شکل پیدا کرد؛ افکار و اندیشه‌هایی که این جریان فکری را در خود داشت با افکار و اندیشه امام و مقام معظم رهبری در تضاد و تقابل بود زیرا اندیشه این افراد تکنوکرات است و نگاه اینها یک نگاه صرفاً تخصصی است.

ابوحمزه ادامه داد: نگاه دومی که دارند این است که اینها هیچ اعتقادی به ولایت فقیه ندارند چرا که این افراد رسماً اعلام کرده بودند که لیبرال هستیم. آیا این فردی که در کرمان چنین حرفی زده نمی‌داند لیبرال سرمایه داری یعنی چه؟ یعنی این افراد کاملاً در برابر اسلام ولایی قرار دارند و به اقتصاد اسلامی اعتقادی ندارند، این لیبرال‌ها را من به آنها می‌گویم دگر اندیش، اینها افرادی هستند که به صورت فردی مسلمان هستند.

وی ابراز داشت: این افراد به اقتصاد آزاد اعتقاد دارند نگاه مقام معظم رهبری در اقتصاد مبنی بر پیشرفت و عدالت است، در عرصه فرهنگی اینها قائل به تعامل فرهنگی هستند نه تقابل و معتقدند با همه فرهنگ‌ها تعامل داشته باشند و برایشان مهم نیست که این فرهنگ چه زیرساخت اجتماعی دارند ولو اینکه با اعتقادات ما در تضاد باشد.

ابوحمزه یادآور شد: در عرصه سیاسی اینها به شدت وابسته به آمریکا هستند یعنی اینها قائل به یک چنین طرز تفکری هستند که نتیجه آن در مباحث فرهنگی، سیاسی و اقتصادی این است که اسلام حداقلی را قبول دارند و کاری به ولایت فقیه و نظام ندارند در نتیجه خروجی یک چنین طرز تفکر و اندیشه قدرت، ثروت و لذت است همان چیزی که در لیبرال سرمایه‌داری است بنابراین اگر مشکلات مدیریتی کشور مرتفع نمی‌شود بخشی از آن مربوط به این طرز تفکر است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اروپایی‌ها هم مثل آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند. سولات جدی از اصلاح طلبان وجود دارد از جمله اینکه تعریف اصلاح طلبی یعنی چه؟ اصلاحات یعنی چه؟ شما اسلام را بر چه مبنایی می‌بینید؟

برخی به دنبال پاک کردن حافظه مردم هستند

ابوحمزه گفت: همه جریاناتی که در مقابل نظام ایستاده‌اند می‌گویند ما اصلاح طلب هستیم وقتی تعریفی ارائه نشد زمینه برای یک هجمه به اسلام، مهدویت، انقلاب اسلامی، شورای نگهبان، سپاه و ارزش‌های نظام شکل گرفت این در حالی ست که برخی‌ها به شدت به دنبال این هستند که این را از حافظه مردم پاک کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: جریان نفوذ استحاله و براندازی جریانات آتش زیر خاکستر بودند اینها برنامه داشتند و در تقابل تمام قد در برابر انقلاب و نظام بودند. آنها افکار و اندیشه‌های امامین را برنمی‌تافتند برخی‌ها تا جایی پیش رفتند که گفتند رهبری همچون پاپ باشد بنابراین شرایط و وضعیت به گونه‌ای طراحی شد که از سال ۸۸ یک برنامه مدون برای ۱۰ سال آینده برنامه‌ریزی کردند.

وی اظهار داشت: در این دو فتنه جریان‌های فکری مقابل اسلام ناب، ولایت فقیه و امت اسلامی رقم خورد زیرا تغییر نظام هدف آنهاست و این موضوع را یکی از افرادی که در حصر خانگی است با یک رسانه خارجی مصاحبه کرده گفته است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: نقش کلیدی و اساسی که باید به آن پرداخته شود نقش بی بدیل و کلیدی مقام عظمای ولایت است ایشان تمام اقشار جامعه را با بصیرت و آگاهی به صحنه آوردند.

ابوحمزه ادامه داد: ما اگر بخواهیم این چهار فتنه را ریشه یابی کنیم باید به ۳۰ سال قبل برگردیم این تقابل اندیشه و فکر است و باید بگوییم این جریانات فکری چه ریشه‌هایی دارند بنابراین توصیه می‌کنم که در این خصوص مطالعه کنید تا بدانید اندیشه این افراد چیست و چه اهدافی را دنبال می‌کنند.

وی به حماسه ۹ دی اشاره کرد و افزود: ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی شد یعنی رهبری هشت ماه به مردم آگاهی دادند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: ۹ دی از مقاطع حساس انقلاب اسلامی است زیرا این هشت ماه بصیرت افزایی، با هشت سال دفاع مقدس برابری می‌کند.

ابوحمزه یادآور شد: در هیچ کجای دنیا چنین افرادی که در مقابل نظام و امنیت ملی کشورشان بایستند حتی آمریکا مشاهده نشده است؛ دوست داشتن دنیا و ضعف بصیرت و عدم اطاعت از ولی امر مسلمین علت گرفتاری این افراد است.

دگراندیشان پاسخگوی مردم باشند

ابوحمزه گفت: ما به افرادی که دگراندیش در استان هستند گفتیم بیایید پاسخگوی مردم باشید در مواردی از جمله اینکه با سهام عدالت چه کردید؟ از کرمان تا ماهان زمین‌های دو طرف جاده را فروختید پول آنها کجا هزینه می‌شود؟ پول هواپیمایی ماهان کجا هزینه می‌شود؟ بنیاد مولی‌الموحدین پولش کجا می‌رود؟ مگر نمی‌گویید هفت هزار مجموعه خیریه دارید پول آنها از کجا تهیه می‌شود مگر معتقد به شفاف سازی نیستید؟

وی یادآور شد: بین ۱۳ تا ۱۵ میلیارد تومان گردش مالی شماست این پول‌ها کجا هزینه می‌شود، در این سال‌ها همه چیز در اختیار شما بود از انتصاب تا تصمیم گیری و اکنون می‌گوئید بروید از مردم سوال کنید.

ابوحمزه گفت: گفتند ما چیزی حدود چهار میلیارد تومان گردش مالی داریم سوال اینجاست که این گردش مالی مربوط به دقیقه یا ثانیه است؟ این همه سرمایه در اختیار دارید آیا به این گفته خود اعتقاد دارید؟

سردار ابوحمزه گفت: در جایی گفته‌اند که ما فلانی را حلال می‌کنیم اعلام می‌کنم من هیچکدام از شما را قبول ندارم و صراحتاً می‌گویم شما صداقت ندارید؛ بیایید واقعیت‌ها را به مردم بگویید از چه می‌ترسید که شفاف‌سازی نمی‌کنید از این می‌ترسید که دیگر مردم شما را قبول نداشته باشند؟

وی گفت: حرف ما حرف مردم است و اگر حرف‌هایی زده می‌شود به خاطر رسالتی است که سپاه در حفاظت از انقلاب و دستاوردهای نظام بر عهده دارد. صادق‌ترین قضاوت‌کننده ما مردم هستند و این حرف‌هایی که می‌زنیم درخواست مردم است. سوال اینجاست چرا فرار رو به جلو دارید؟ چرا عوام فریبی می‌کنید؟ چرا پاسخ صریح نمی‌دهید؟ اگر ادعای صداقت، شفافیت و خدمت به مردم دارید به سوالات پاسخ دهید. هر چقدر با مردم صادقانه برخورد نکنید به ضرر شماست و نگاه مردم به شما نگاه بدبینانه است.

وی یادآور شد: برخی از افراد در استان به دنبال این نباشند که با پول رأی بخرند دست آنها را رو خواهیم کرد حال وابسته به هر کجا باشند سپاه دست آنها را رو خواهد کرد.

ابوحمزه گفت: برخی به دنبال این هستند که مجلس را از مسیر قانونی خارج کنند افرادی که شایستگی و ملاک‌های لازم را ندارد. دست چپ و راست خود را بلد نیستند عده‌ای با پول و وعده و وعید رأی برایشان جمع می‌کنند تا بعد از اینکه نماینده شدند هر چه آنها گفتند اطاعت کنند. برخی‌ها در این استان به دنبال فرستادن چنین افراد بی خاصیتی به مجلس هستند و هیچ عکس‌العملی به ارزش‌ها ندارند.

کد خبر 4810046

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =