۱۴۶ میلیون دلار صنایع دستی صادر شد

بیرجند- معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی گفت: ۱۴۶ میلیون دلار صنایع دستی در هشت ماهه سال جاری صادر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پویا محمودیان ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از روستای خراشاد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در هشت ماهه سال جاری بیش از ۱۴۶ میلیون دلار صنایع دستی صادر شده است.

معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان‌کرد: این صنایع دستی بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق صادر شده است.

محمودیان با بیان در راستای حمایت از هنرمندان تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد به آنان اعطا می‌شود، ادامه‌داد: امیدواریم با معرفی پتانسیل‌های صنایع دستی کشور شاهد جلوه این محصولات در خانه‌های ایرانی و به ویژه جهیزیه جوانان ایرانی باشیم.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های به حق فعالان حوزه صنایع دستی موضوع خام‌فروشی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی است که خراسان‌جنوبی در این زمینه پتانسیل‌های بسیار خوبی دارد.

معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر اینکه در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی یکی از اقدامات کانون‌های این سنگ‌ها است، گفت: آمال و آرزوی ما رسیدن به نقطه‌ای است که با فرآوری سنگ‌های قیمتی و جلوگیری از خام‌فروشی ارزش افزوده در این حوزه داشته باشیم.

محمودیان اظهار کرد: همکاری و تفاهم میراث فرهنگی و وزارت صمت در راستای جلوگیری از خام‌فروشی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در آینده نزدیک صورت می‌گیرد.

وی بیان‌کرد: خراسان‌جنوبی یکی از مناطق توانمند کشور در حوزه صنایع دستی است که نمونه آن را در روستای جهانی خراشاد و شهر خوسف بابت پنبه و پارچه مله می‌توان دید.

معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها برای ثبت جهانی خوسف به عنوان شهر پنبه مله تلاش خواهیم کرد.

محمودیان گفت: ثبت جهانی یک منطقه با محوریت یک صنایع دستی به معنای حضور گردشگری بازاریابی بیشتر و تولید سود و درآمد است.

کد خبر 4812332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =