اوقاف به صورت جدی با موقوفه خواران برخورد می کند

ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: اوقاف به‌صورت جدی با موقوفه‌خواران برخورد می‌کند و هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد ذره‌ای از حق یک موقوفه تضییع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدابراهیم حیدری ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از موقوفات ساری با اعلام اینکه حفظ حق و حقوق موقوفات خط قرمز سازمان اوقاف است، گفت: اوقاف به‌صورت جدی با موقوفه‌خواران برخورد می‌کند و هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد ذره‌ای از حق یک موقوفه تضییع شود.

وی با اشاره به اهمیت حفظ حق و حقوق وقف اظهار کرد: حفظ و حراست از موقوفات یک وظیفه شرعی و قانونی به‌شمار می‌رود که بر عهده متولی موقوفه است که در این راستا حفظ حق و حقوق موقوفات در بخش موقوفات متصرفی اداره اوقاف و در بخش موقوفات غیر متصرفی متولی موقوفه که توسط واقف انتخاب شد، است.

وی با اعلام اینکه حفظ حق و حقوق موقوفات خط قرمز سازمان اوقاف است، افزود: اوقاف به‌صورت جدی با موقوفه‌خواران برخورد می‌کند و هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد ذره‌ای از حق یک موقوفه تضییع شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اجرای امینانه نیت واقف را وظیفه شرعی و قانونی اوقاف و متولیان موقوفات دانست و افزود: وقف هیچ‌گاه قابل فروش نیست و اوقاف در این زمینه با جدیت ورود کرده و اجازه نمی‌دهد کسی به اموال موقوفه دست‌درازی کند.

حیدری با بیان اینکه اوقاف با موقوفه‌خواران مماشات نمی‌کند، تصریح کرد: نباید بگذاریم ذره‌ای از حق و حقوق موقوفات توسط سودجویان ضایع شود و در این راستا اوقاف از نهادهای قضائی در برخورد با موقوفه‌خواران حمایت می‌کند.

وی گفت: وقف میراث گرانبهایی است که از گذشتگان به ما ارث رسیده و باید این موقوفات را به نسل‌های بعدی خود تحویل دهیم.

کد خبر 4812465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =