نسبت پرستار به تخت دربیمارستانهای زنجان درسطح میانگین کشوری است

زنجان-رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت:هزا رو ۸۳۵ پرستار در بیمارستان‌های استان زنجان مشغول فعالیت هستندو نسبت پرستار به تخت در بیمارستان‌ها ی زنجان در سطح میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش ظهر سه شنبه در همایش روز پرستار در محل همایش‌های بین المللی روزبه زنجان، گفت: ظرفیت بسیار خوبی در حوزه اشتغال پرستاران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه یک هزا رو ۸۳۵ پرستار در بیمارستان‌های استان زنجان مشغول فعالیت هستند، افزود: بر اساس آخرین آمار میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته‌های غیرپزشکی و غیر پرستاری در رشته‌های فنی و در بهترین دانشگاه‌های کشور پنج درصد است و این رقم در رشته‌های پرستاری ۹۵ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: نسبت پرستار به تخت در بیمارستان‌های استان زنجان در سطح میانگین کشوری قرار دارد.

قزلباش ابراز کرد: توزیع نیروی انسانی پرستاری به صورت نامناسب انجام می‌گیرد که این موضوع به تمایل ماندگاری فارغ التحصیلا ن بومی برای فعالیت در شهر خود دارند.

وی با بیان اینکه پرستاری از جمله رشته‌های پر طرفدار است و از گزینه‌های اصلی دانش آموزان در هنگام ورود به دانشگاه‌ها رشته پرستاری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تصریح کرد: کادر پرستاری مشکلات زیادی دارد و هر پرستار مجبور است در شیفت کاری خود از ۱۲ بیمار مراقبت کند که با استانداردها مطابقت ندارد.

کد خبر 4812488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =