احسنت!

اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره اینکه عمل نکردن به وعده‌های داده شده در زمان انتخابات و مربوط بودن وعده‌ها به زمان صلح و ... با موج وسیعی از واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شد.

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله_محسن پورعرب: مطمئنا مثل کی بود کی بود؟ من نبودم! رو شنیده‌اید. حال و روز مدیریتی دولت در سطوح مختلف حکایت همین مثل است، در شرایطی که مردم به دنبال پاسخی برای محقق نشدن وعده‌های داده شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم هستند، رئیس جمهور محترم مدعی است که کارکرد آن وعده‌ها مربوط به زمان صلح بوده است، نه حالا که در شرایط جنگ هستیم!

حسن روحانی، پس از بازدید از نمایشگاه تازه‌ترین تولیدات و دستاوردها، فناوری‌های‌ نو و پژوهش‌های جدید در حوزه پتروشیمی ‌که به مناسبت روز صنعت پتروشیمی ‌برپا شد، با اشاره به انتقاد مردم از عدم تحقق وعده‌های انتخاباتی خود گفت: «بعضی‌ها به دولت دوازدهم می‌گویند قول‌هایی که اول دولت دادید چرا عین آنها را انجام ندادید؟ خب ما در شرایط صلح، آن قول‌ها را دادیم بعد وارد جنگ شدیم؛ ما در حال حاضر وارد یک جنگ شدیم؛ جنگ را ما انتخاب نکردیم و ما شروع نکردیم و حتی بهانه هم به آنها ندادیم، آنها آغاز و شروع کردند به جنگی که قامت استوار این ملت را بشکنند؛ این حرف، منطقی نیست که برخی‌ها که با دولت خرده فرمایش دارند بگویند در سال ۹۵ در فروردین ۹۶ اینها را گفتید و فروردین ۹۸ لحن فرق کرده است. در ابتدای دولت که وعده‌ها مطرح شد، شرایط صلح حاکم بود و اکنون شرایط جنگی است، شرایط جنگ، شرایط خودش را دارد؛ در همه دنیا شرایط جنگ شرایط ویژه خودش را دارد.»

بدون شک آقای روحانی، نیک می‌داند که در عصر ارتباطات و فضای مجازی زیست می‌کنیم و هر کنشی با واکنشی مواجه خواهد شد؛ مطالبی که در ادامه می‌خوانید نظر طیف‌های مختلفی از کاربران عادی و نخبگانی فضای مجازی است، بد نیست آقای رئیس جمهور هم نگاهی به آنها بی‌اندازند!

کدام وعده؟! مهدی نوشت: ترامپ اردیبهشت ۹۷ از برجام خارج شد. تا اون موقع کدوم وعده‌ات رو انجام دادی؟

پشیمانیم! جواد نوشت: ملت هم در شرایط صلح رای دادن در شرایط جنگ پشیمون شدن.

فریب مردم؟ آقازاده نوشت: ایشان فراموش کردند با جا انداختن این نکته که اگر رقیب پیروز شود تحریم برمی‌گردد و جنگ‌ درمی‌گیرد رای آوردند و خود شرایط جنگی بزرگترین عهده‌شکنی ایشان است و اخلاق می‌طلبد، یا آن روز از این حربه استفاده نمی‌کردید و یا امروز عذرخواهی کنید.

مردم مقصرن! کاربر دیگری نوشت: ببخشید که ملت این شرایط جنگی رو برای شما بوجود آوردن جناب پریزیدنت.

مسئول جنگ کیه؟ رویا نوشت: قبل از شرایط جنگی به کدوم وعده عمل کرده بود؟ کی کشور رو به شرایط جنگی کشونده؟

کدام جنگ؟ حسن هم نوشت: این جنگی که آبان امسال علیه مردم راه افتاد چه؟ این هم کار خارجی‌ها بود یا کار وزارت کشور دولت شما؟

این موارد تنها بخشی از واکنش‌های کاربران به اصطلاح عادی فضای مجازی بود، اما در لایه‌های نخبگانی نیز اظهارات رئیس جمهور با واکنش‌های همراه بود.

دستاوردی که ندارید لااقل به ریش مردم نخندید

آماده جنگ نیستید بروید! فرید مدرسی نوشت: ما انتظار نداریم رئیس‌جمهور فقط برای شرایط صلح خود را آماده کرده باشد؛ آقای حسن روحانی می‌داند که رئیس‌جمهور در هر شرایطی قرار است مملکت را خوب اداره کند؛ حتی در زمان جنگ. پس این بهانه پذیرفتنی نیست. بهتر است کابینه را تغییر دهد، اگر وزرا آمادگی جنگ را ندارند.

یادته؟ مسعود پیرهادی نوشت: شیوه چشمت فریب جنگ داشت، ما غلط کردیم و صلح انگاشتیم؛ یادته خوشبین بودی و بزرگتر این کشور، بدبین بود؟

احسنت! تقی دژاکام هم نوشت: احسنت. رأی مردم هم برای زمان صلح بوده ضمن اینکه قرار بود بقیه جنگ بیارند و روحانی سایه جنگ را برطرف کنه! از قضا سرکنگبین صفرا فزود...

ما عذرخواهیم! سارا هوشمندی نوشت: آقای روحانی ما از شما عذرمیخوایم که مملکت رو در حالت صلح تحویل گرفتین و در حالت جنگ قرار دادین!

نبرد با کارنامه خالی! محسن پیرهادی نیز نوشت: آقای رئیس جمهور توضیح دهند از ۹۶ تا به حال چه چیزی عوض شده که شرایط را جنگی فرض کرده‌اند! اگر منظور جنگ اقتصادی است که ده‌ها سال است با آن درگیریم. اگر جنگی هم باشد، نبرد شما با کارنامه‌ای پر از خالی است که با کار درست می‌توان آن را پر کرد نه مذاکره.

کدام جنگ؟ علی علیزاده نوشت: روحانی گفته در شرایط جنگی هستیم. فعلا از نقش روحانی در ایجاد شرایط جنگی - بواسطه خلع‌سلاح‌ داوطلبانه ایران ذیل معاهده برجام- باید صرف نظر کرد و تمرکز را روی سیاست‌های اقتصادی دولت دراین ۱۸ماه گذاشت. آیا سیاست‌های واردات محور، اغنیاپرور و مستضعف‌کُش روحانی شبیه دولت زمان جنگ بوده؟

به ریش مردم نخندید! سید نظام الدین موسوی هم نوشت: آقای روحانی امروز در اظهارنظری عجیب گفتند که وعده های ما در سال ۹۶ مربوط به دوران صلح بوده و الان ما در شرایط جنگی هستیم. این حرف هم مثل همان جمله همراه با خنده ایشان بود که گفتند من هم روز جمعه فهمیدم  بنزین گران شده. آقای رئیس جمهور! به درد مردم خندیدید، به ریش مردم نخندید.

کد خبر 4812531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =