موازی‌کاری آفت فعالیت در حوزه ورزش است

زنجان-سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی تاکید کرد: یکی از آفت‌های حوزه ورزش، موازی‌کاری است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا جعفری ظهر سه شنبه در مجمع انتخابات هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان زنجان که در سالن کنفرانس اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه ایران جزو کشورهایی است که دارای خرده فرهنگ‌های متعددی است، گفت: لزوم حفظ این خرده‌فرهنگ‌ها، ترویج آن در بین نسل امروز است.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ امری ژنتیکی نبوده و در قالب فرآیندهای آموزشی در جوامع مختلف نهادینه می‌شود، افزود: امروز ضرورت ترویج خرده‌فرهنگ‌ها که به واسطه تلاش همه قومیت‌ها جاری و ساری شده، بیش از پیش احساس می‌شود و ما نیز سهم قابل توجهی در این توسعه داریم.

جعفری با یادآوری اینکه این فدراسیون نیز با اتخاذ برنامه‌هایی تلاش دارد سهم ارزنده‌ای را در ترویج و مانایی خرده‌فرهنگ‌ها داشته باشد، تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع در زمینه میراثی که از گذشتگان به ما رسیده، سئوالات متعدد نسل امروز از چرایی این فرهنگ‌ها است که باید نسبت به تبیین صحیح آن اقدام کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی با بیان اینکه نسل امروز باید به کارآیی این خرده‌فرهنگ‌ها پی ببرند، ادامه داد: یکی از مباحثی که در حفظ این فرهنگ‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است، بحث آموزش است، به همین خاطر هیچ‌گونه معذوریتی در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی نداریم.

جعفری از سرمایه انسانی به عنوان محور توسعه یاد کرد و با اشاره به اینکه آموزش نیروی انسانی در حوزه ورزش از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: از برگزاری رویدادها و کلاس‌های آموزشی در مناطق روستایی که سرشار از استعدادهای ناب ورزشی است، استقبال کرده و معتقدیم نباید در این زمینه هیچ‌گونه معذوریتی وجود نداشته باشد.

وی با یادآوری اینکه حفظ سرمایه‌های انسانی به توسعه ورزش در بعد قهرمانی و همگانی کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: در این عرصه باید به گونه‌های فعالیت کنیم که کم‌ترین موازی‌کاری‌ها صورت گیرد. از طرفی موضوع تجهیز خانه‌های ورزش را که باید بر اساس آمایش استانی انجام شود، به عنوان یکی از اولویت‌ها مدنظر قرار داده‌ایم.

گفتنی است، در مجمع انتخابات هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان زنجان، علی بیات با کسب ۱۰ رأی به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شد.

کد خبر 4812544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =