مشکلات بازنشستگان فراتر از همایش است/ حقوق ها یکسان نیست

شیراز- بازنشستگان اعتقاد دارند با همایش و نشست مشکلات معیشتی آنها حل نمی شود. آنها تاکید دارند که باید حقوقشان یکسازی سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش منطقه‌ای رؤسا و مسئولان کانون‌های کارگران بازنشسته ومستمری بگیر تأمین اجتماعی در شیراز برگزار شد.

در حاشیه این همایش، بازنشستگان در گفتگو با خبرنگار مهر از مشکلات و دغدغه‌های معیشتی خود گفتند.

بازنشستگان عنوان کردند که بازنشستگان مشکلات زیادی دارند و این همایش‌ها مشکلات آنها راحل نمی‌کند.

یکی از بازنشستگان خواستار سه جانبه گرایی در سازمان بود و بیان کرد: در سازمان باید سه جانبه گرایی رعایت و نماینده کارگر، نماینده کارفرما و نماینده سازمان در حل مشکلات وجود داشته باشند تا مشکلات بهتر حل شود ولی در حال حاضر ما یک جانبه گرایی داریم و همه چیز در دست دولت است.

او عدم پرداخت بدهی دولت به سازمان را عامل افزایش مشکلات این قشر اظهار کردند.

محمود – الف یکی دیگر از بازنشستگان در بیان مشکلات این قشر گفت: حقوق من که در یک شرکت بازنشسته شدم با کسی که در سازمان تأمین اجتماعی بازنشسته شده یکی نیست و بعد از سال‌ها کار باید حدود دوم یلیون تومان حقوق دریافت کنم و در این راستا ما خواستار یکسان سازی حقوق بازنشستگان هستیم.

همچنین در این همایش مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس راه حل خردمندانه در بحث درمان بیماری را پیشگیری و آموزش عنوان کرد.

دکتر اکبر امیری درحاشیه همایش منطقه‌ای رؤسا و مسئولان کانون‌های کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی گفت: ما در حوزه درمان با پدیده شیوع بیماری‌های غیر واگیر روبه رو هستیم و در کنترل این بیماری دو راه در پیش روداریم.

وی افزود: یکی از این راهکارها ایجاد بیمارستان و بخش‌های بیمارستانی است که درحال حاضر هشت هزار تخت بیمارستانی در استان فارس داریم که با این راهکار ما باید کل کشور را تخت بیمارستانی و افراد را بستری کنیم و راه دوم فاز پیشگیری است که جز با آموزش امکان پذیر نیست.

وی گفت: دراستان فارس ۱۵ هزارو ۴۳ نفر ازافراد را تحت آموزش پیشگیری‌های بیماری غیر واگیر قرار داده‌ایم.

امیری بیان کرد: در بحث آموزش و پیشگیری نشست‌های آموزشی در استان برگزار شده و در شهرستانهای مختلف و با توجه به امکانات هر شهرستان آموزش شروع شده است.

تحریم‌ها تأمین منابع این سازمان را دچار مشکل کرده است

در این همایش مدیرکل تأمین اجتماعی استان فارس نیز گفت: با توجه به تحریم‌ها کشور با مشکلات زیادی رو به رو شده و این مساله تأمین منابع سازمان را دچار مشکل کرده است.

ابراهیم کشاوز گفت: کم و کاستی‌های موجود در حال بررسی هست و تأمین منابع این سازمان باید در بوجه ۹۹ پیش بینی شود.

کد خبر 4812545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =