خدمت رسانی پرستاران آذربایجان شرقی به دور از هرگونه حاشیه و تنش

تبریز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ‏گفت: پرستاران آذربایجان شرقی افراد فهیمی هستند که آماده خدمت رسانی به مردم به دور از هر گونه حاشیه و تنش می‌باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین بزرگداشت روز پرستار امروز با حضور مسئولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شده و طی آن از پرستاران نمونه استان نیز قدردانی شد.‏

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این آئین با اشاره به نقش ویژه پرستاران گفت: هر فردی به خوبی می‌تواند متوجه نقش واقعی پرستاران در تأمین سلامت جامعه، خانواده و در محیط بیمارستان‌ها باشد که این افراد با از خودگذشتگی، در بالین بیماران حضور می‌یابند و از کوچک‌ترین تلاشی برای بهبود وضع بیمار فروگذار نیستند.

محمدحسین صومی جامعه پرستاری استان را انسان‌های فهیم و عاقل دانسته و گفت: تاکنون کمترین تنش را در جامعه پرستاری شاهد بوده ایم و این افراد به دور از حاشیه مشغول خدمت رسانی به مردم بوده اند.

وی با قدردانی از تلاش تمامی پرستاران گفت: هرچند همواره تلاش کرده ایم احترام و منزلت بیماران و همراهان آنها را در بیمارستان‌ها رعایت کنیم اما امکان دارد پرستار گاهی به دلیل خستگی یا هر امر دیگری، رفتار مناسبی با بیمار یا همراهان نداشته باشد که باید در پی اصلاح این روند باشیم.

کمبود پرستار در کشور

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم، از نامگذاری سال ۲۰۲۰ به عنوان سال پرستار خبر داد و گفت: این نامگذاری به خوبی نشان دهنده جایگاه ویژه پرستاران در تمامی کشورهای جهان است.

عبدالله صفری با اشاره به کمبود پرستار در بیمارستان‌ها گفت: این کمبود نیرو سبب شده تا کار پرستاران حاضر چندین برابر شده و فشار زیادی بر روی آنها وارد شود.

جذب نیروی پرستاری با آزمون استخدامی

وی ادامه داد: کمبود این نیروها سبب شد تا نسبت به برگزاری آزمون استخدام پرستار اقدام کنیم که با اعلام نتایج آزمون، این افراد به بدنه وزارت بهداشت افزوده خواهد شد و هرچند باز هم نسبت به استانداردهای جهانی، نیروی انسانی کمتری در این حوزه داریم اما این تعداد می‌تواند به کمتر شدن میزان فشار پرستاران کمک کند.

صفری افزود: حدود ۳۰۰ پرستار اخیراً به عنوان نیروی شرکتی استخدام شده و ۳۰۰ نفر نیز در آزمون استخدامی جذب خواهند شد، همچنین نزدیک به ۵۰۰ نفر نیرو در قالب کار دانشجویی جذب شده اند.

خدمت رسانی ۹ هزار پرستار در آذربایجان شرقی

وی با اشاره‌ای به تعداد پرستاران کشور و استان نیز گفت: هم اکنون ۱۴۰ هزار پرستار در کشور ارائه خدمت می‌کنند که از این تعداد حدود ۹ هزار نفر در آذربایجان شرقی مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز ‏همچنین از ارائه گواهی صلاحیت حرفه‌ای نظام پرستاری نیز خبر داد و گفت: با موافقت وزیر بهداشت، گواهی صلاحیت حرفه‌ای نظام پرستاری همانند نظام مهندسی و نظام پزشکی اهدا خواهد شد.

کد خبر 4812573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =