انتشار عمومی اطلاعات املاک و مستغلات شهرداری تهران

بر اساس مصوبه شورای شهر، شهرداری تهران موظف خواهد شد تمامی اطلاعات در خصوص املاک و مستغلات اعم از معاونتها، مناطق، سازمانها، شرکت ها و موسسات تابعه آن را ظرف سه ماه به طور عمومی منتشر کند.

 به گزارش خبرنگار مهر، در یکصد و هشتاد و ششمین جلسه شورا  بررسی یک فوریت الحاق یک بند به مصوبه ساماندهی اسناد املاک و و مستغلات شهرداری تهران و موسسات تابعه در دستور قرار گرفت.

حجت نظری در بیان و تشریح دلایل این امر گفت: لزوم شفافیت در همه بخش های شهرداری از جمله املاک و مستغلات، نظارت مستقیم مردم بر عملکرد مدیریت شهری در دوره پنجم شورای شهر، دسترسی آسان و سریع به اطلاعات املاک و مستغلات شهرداری تهران و نظارت دقیق و مستمر شورای شهر بر املاک و مستغلات شهرداری از جمله دلایل یک فوریت این امر می باشد.

نظری در ادامه با اشاره به ماده واحده این طرح گفت: در مقام تسهیل اجرای وظایف نظارتی شورای اسلامی شهر تهران در بند ۸ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها و هم چنین با توجه به حق دسترسی اشخاص به اطلاعات عمومی در ماده ۲ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و نیز وظیفه موسسات عمومی در انتشار انواع و اشکال اطلاعاتی که در آن موسسات نگهداری می شود و در راستای شفافیت نظام اداری و دارایی های شهرداری تهران و فراهم نمودن امکان نظارت عمومی بر امور شهرداری تهران بند ۱۰ الحاقی به مصوبه مذکور اضافه می شود.

وی در تشریح این بند افزود: در این راستا شهرداری تهران موظف است تمامی اطلاعات در خصوص املاک و مستغلات متعلق به شهرداری اعم از معاونت ها، مناطق ۲۲ گانه، سازمانها، شرکت ها و موسسات تابعه آن را ظرف سه ماه به طور عمومی منتشر و به صورت برخط منتشر کند.

در ادامه یک فوریت این طرح به رأی گذاشته شد و بدون مخالف به تصویب رسید.

کد خبر 4812577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =