پرداخت اضافه کار پرستاران/ اقتصاد ایران نیازمند جراحی است

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده اضافه کار پرستاران همراه با حقوق این ماه آنها در روزهای آینده پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در مراسم جشن روز پرستار در کرمان به مباحث اعتباری در حوزه بهداشت و درمان پرداخت و عنوان کرد: در لایحه بودجه ۹۹ در مجموع ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دیده شده است که ۸۰ درصد آن برای هزینه‌های جاری باید اختصاص داده شود و ۲۰ درصد مربوط به مباحث عمرانی از جمله راه، مدرسه، بیمارستان است.

وی بیان کرد: ۳۵۰ هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور تعهدات جاری است که احتمالاً در پایان سال به دلیل شرایط بیشتر هم خواهد شد.

پورابراهیمی افزود: کل درآمد دولت در لایحه بودجه ۹۹ دیده شده ۲۵۰ هزار میلیارد تومان حداکثر سقف مالیاتی وصولی، عرضه خدمات دولتی، عوارض ورود کالا به کشور است و بخشی هم انتشار اوراق قرضه و استقراضی است که دولت انجام می‌دهد.

وی اظهار کرد: بخشی از درآمدهای دولت نیز حاصل از فروش نفت است که امسال با توجه به محدودیت‌هایی در این زمینه برای ایران ایجاد شده به نظر می‌رسد که حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان که از فروش نفت امکان آن نیست را باید از جای دیگر تأمین کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حجم منابع و بودجه شرکت‌های دولتی و بانک‌ها و مؤسسات وابسته به دولت ۳ برابر بودجه عمومی کشور است و اگر تنها ۸ درصد صرفه جویی در این موارد داشته باشیم، کل منابع آزاد شده که به بودجه عمومی کشور می‌آید معادل ۱۳۰ هزار میلیارد تومان پاسخگوی کل مشکلات ما در حوزه جایگزینی نفت است.

وی بحث مولدسازی دارایی‌های دولت و استفاده از املاک و دارایی‌های در اختیار دولت را مورد اشاره قرار داد و گفت: معادل ۳ درصد دارایی‌هایی که شناسایی کرده ایم می‌تواند معادل ۵۰ درصد جایگزین نفت در ساختار بودجه کشور شود.

پورابراهیمی ابراز کرد: اعتقاد ما بر این است که علی رغم همه محدودیت‌های نفتی، با اصلاح ساختارها می‌توان کشور را اداره کرد و درآمد لازم را داشت.

وی افزود: همه این سرفصل‌ها را آورده ایم و در کمیسیون تلفیق بودجه در حال بحث و بررسی است و امیدواریم امسال بتوانیم کاری انجام دهیم.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: البته به معنای عدم فروش نفت نیست، بلکه منابع درآمدی آن را به بودجه صندوق توسعه ملی و طرح‌های سرمایه گذاری گذاشته شود.

وی گفت: اقتصاد ایران اکنون نیازمند جراحی است، کشوری که سال‌ها وابسته به درآمد نفتی بوده باید اکنون تغییراتی را داشته باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اقتصاد کشور نیازمند رویکرد اصلاحی جدی دارد و این مسئله با کمک دولت و مجلس باید انجام شود.

پورابراهیمی افزود: مسیر حرکتی باید دنبال شود که بدون فروش نفت، منابع پایدار برای اقتصاد و خدمات فراهم کند.

وی اظهار کرد: بدهکاری که دانشگاه علوم پزشکی سال گذشته داشت، جلسات متعددی برگزار و با حمایت وزارت اقتصاد و پشتکار رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بخشی از بدهی‌ها تهاتر شد.

پورابراهیمی گفت: با هماهنگی به عمل آمده اضافه کار پرستاران همراه با حقوق این ماه آنها در روزهای آینده پرداخت خواهد شد.

وی گفت: طرح تعرفه گذاری را دنبال خواهیم کرد، اختلافی در این زمینه بین سندیکای پزشکی و دولت وجود دارد که در هیئت مدیره نام پرستاری استان و کمیسیون بهداشت و درمان بررسی خواهیم کرد.

پورابراهیمی ادامه داد: بخشی از پاداش پرستاران، حقوق و اضافه کاری است که دولت انجام می‌دهد اما بخشی اجر معنوی است که ارزش بالاتری دارد و دعای خیر بیماران را به همراه دارید.

وی گفت: مبنای خدمت پرستاران، انسان دوستی است که پاداش بسیار بیشتری را به همراه دارد.

کد خبر 4812725

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =